1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Litvanyalı Bakan’dan kaya gazına tam destek!

Litvanyalı Bakan’dan kaya gazına tam destek!

Enerji Günlüğü - Litvanya Enerji Bakanı Jaroslav Neverovic, ülkesinin kaya gazı çıkarılması uygulamasına verdiği desteğin bir kez daha altını çizdi.Bloomberg’in...

Litvanyalı Bakan’dan kaya gazına tam destek!

Enerji Günlüğü - Litvanya Enerji Bakanı Jaroslav Neverovic, ülkesinin kaya gazı çıkarılması uygulamasına verdiği desteğin bir kez daha altını çizdi.

Bloomberg’in haberine göre Neverovic, projenin parlamento komitesinde görüşülmesinin ardından Chevron şirketinin Baltık ülkesinde kaya gazı arama planlarına yeniden destek verdiklerini açıkladı. Bakan Neverovic kararı, Chevron Litvanya Temsilciliği’yle yaptığı görüşmenin ardından bakanlığın internet sitesinden duyurdu. Neverovic, “Enerji bağımsızlığı yolunda ülkemizdeki doğal kaynakların önemini kavramış olmak Litvanya için önemli bir adımdır. Enerji maliyetlerini azaltmak için yenilikçi fırsatlara destek vermeliyiz” diye konuştu.

Şubat ayının başlarında parlamento komitesi, yarısı Chevron’a ait olan yerel şirketin ülkede kaya gazı arama projesiyle ilgili moratoryum kararı vermişti. ABD’li enerji devi Chevron, geçen yıl LL Investicijos’un yüzde 50 hissesini almış ve Ocak ayında da, Litvanya’da kaya gazı arama hakları için bir teklif sunmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler