1. HABERLER

  2. PETROL

  3. LPG Tüketicisinin El Kitabı yayınlandı

LPG Tüketicisinin El Kitabı yayınlandı

Enerji Günlüğü - EPDK tarafından ilgili kurum ve kuruluşların görüşlerinin yanı sıra uluslararası yayınlardan da yararlanılarak LPG Tüketicisinin...

LPG Tüketicisinin El Kitabı yayınlandı

Enerji Günlüğü - EPDK tarafından ilgili kurum ve kuruluşların görüşlerinin yanı sıra uluslararası yayınlardan da yararlanılarak LPG Tüketicisinin El Kitabı hazırlandı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) böylesine güçlü bir LPG ve otogaz piyasasına sahip ülkemizde tüketici odaklı çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor. Tüketicilerin LPG sektörüne yönelik hak ve sorumluluklarını anlatan “LPG TÜKETİCİSİNİN EL KİTABI” bu çalışmaların yeni ayağını oluşturuyor. LPG’li araç sahipleri, otogaz ve tüp kullanıcıları ile LPG kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes için başvuru kaynağı niteliği taşıyor.

TÜKETİCİLERİN BİLMESİ GEREKEN TÜM KONULAR ANLATILIYOR

“LPG TÜKETİCİSİNİN EL KİTABI” nda LPG, otogaz, dökme LPG ve tüp kullanırken edilmesi gereken noktalardan, olası sorunlarda yapılması gerekenlere, ilk yardım önlemlerinden, ihbar ve şikayetlere tüketicilerin bilmesi gereken bütün konular özlü ve anlaşılır bir dille anlatıldı.

Konuyu değerlendiren EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Vatandaşlarımızın bu alanda bilinçlendirilmesi, LPG kullanırken dikkat etmesi gerekenlerin yanı sıra haklarını ve sorumluluklarını öğrenmesi hayati nitelik taşıyor. Tüketicilerimizin can ve mal güvenliği için olduğu kadar, piyasanın sağlıklı işleyişi için de önem arz eden bir başvuru kaynağı hazırladık.  Çünkü tüketici bilinci, hem toplumsal fayda hem de piyasanın işleyişi açısından ihmal edilemez bir konudur. Bu tip adımlar sektörümüzün kalitesini ve sunulan hizmetin kalitesini de yükseltecektir.  Hazırladığımız bu kitabın bütün tüketicilerimize ulaştırılması için sektörümüzün de gereken katkıyı sunacağına inanıyorum” açıklamasını yaptı.

TÜRKİYE DÜNYANIN 15. BÜYÜK LPG PAZARI

Türkiye, dünyanın en büyük 15. LPG pazarı konumunda bulunuyor. Son 10 yılda otogaz tüketimi, artan araç sayısı ile birlikte yüzde yüzden fazla bir artışla 1 buçuk milyon tondan 3 milyon tonu aşmış durumda.

Otogaz kullanımına baktığımızda ise dünya ile yarışan bir piyasa mevcut.

OTOGAZ KULLANIMINDA DÜNYA 2.Sİ

Türkiye otogaz kullanımı açısından dünyada Güney Kore’den sonra ikinci sırada, Avrupa'da ise birinci sırada yer alıyor. Otogaz kullanan araç sayısı ve istasyon sayısı bakımından ise Türkiye dünya lideri.

Önceki ve Sonraki Haberler