1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Lübnan’daki tatil kompleksi elektriğini güneşten karşılıyor

Lübnan’daki tatil kompleksi elektriğini güneşten karşılıyor

Enerji Günlüğü - Lübnan’da tatilcilerin gözde mekanı Las Salinas Resort, elektrik ihtiyacının tümünü 265 kWp'lik güneş panellerinden karşılıyor.Lübnan'ın...

Lübnan’daki tatil kompleksi elektriğini güneşten karşılıyor

Enerji Günlüğü - Lübnan’da tatilcilerin gözde mekanı Las Salinas Resort, elektrik ihtiyacının tümünü 265 kWp'lik güneş panellerinden karşılıyor.

Lübnan'ın kuzey kıyısındaki Enfeh'de bulunan ve denize nazır bir manzarasıyla gözde tatil mekanlarından biri olan Las Salinas Tatil Kompleksi elektrik ihtiyacının tamamını güneşten karşılıyor.

1,000 m2'lik bir alanı kaplayan tesiste güneş panellerinin kurulumunu, Lübnanlı şirket ECOsys gerçekleştirdi. Tesiste ayrıca sistemin sorunsuz çalışmasını ve enerjinin optimum bir şekilde kullanılmasını sağlayan bir Solar-Log ™ enerji yönetim sistemi de bulunuyor.

Güneş santrali Lübnan Merkez Bankası tarafından özellikle Lübnan'daki yenilenebilir enerji projelerini desteklemek için kurulan ulusal finansman mekanizması "NEEREA" (Ulusal Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Eylemi) tarafından finanse edildi.

Enerji Günlüğü

Önceki ve Sonraki Haberler