1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Madenciler 2023’e kadar 1,5 milyon fidan dikecek

Madenciler 2023’e kadar 1,5 milyon fidan dikecek

Enerji Günlüğü - İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, 2023 yılına kadar Türkiye genelinde 1,5 milyon fidan dikmeye hazırlanıyor.2023 yılı için...

Madenciler 2023’e kadar 1,5 milyon fidan dikecek

Enerji Günlüğü - İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, 2023 yılına kadar Türkiye genelinde 1,5 milyon fidan dikmeye hazırlanıyor.

2023 yılı için ihracat hedefini 15 milyar dolar olarak açıklayan maden ihracatçıları birliği, sosyal sorumluluk projelerine de hız verdi. İhracattaki başarısını çevre alanına da taşıyan madenciler, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) liderliğinde hayata geçirilen “Hedef 2023, 1,5 milyon fidan” projesi kapsamında, bu sefer Bilecik’i ağaçlandırdı. Bilecik’te 20 bin çam fidanı diken maden sektörü temsilcileri, 2023 yılına kadar Türkiye genelinde 1,5 milyon fidan dikmeyi hedefliyor. İMİB tarafından “Temiz Çevre Temiz Maden” sloganıyla ilki 2011 yılında Bursa’da hayata geçirilen projenin ikinci ayağında, Bilecik’te yanmış orman alanı yeniden yeşillendirildi.

TİM Yönetim Kurulu Üyesi - Maden Sektör Kurulu Başkanı - İMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Keleş, proje hakkında şunları söyledi: “Maden ihracatçıları olarak ülkemizde çevreye saygılı madencilik anlayışını benimsiyoruz. Bu doğrultuda çevreye olan duyarlılığımızın bir göstergesi olarak2023 için koyduğumuz 15 milyar dolarlık ihracat hedefinin paralelinde, çevreyle ilgili de kendimize bir hedef belirledik. 2023 yılına kadar Türkiye’nin çeşitli bölgelerine 1,5 milyon fidan dikmeyi hedefliyoruz. “Hedef 2023, 1,5 milyon fidan” diyerek yola çıktığımız projenin ilkini 2011 yılında Bursa’da hayata geçirmiştik. Şimdi de Bilecik’te yanmış bir orman alanını yeşillendirdik. Amacımız 2023 yılına kadar Türkiye’nin her bölgesinde yükselen bir korumuzun ya da ormanımızın olması. Sektör temsilcilerimizin katkılarıyla birlikte 2023 ihracat hedefimize başarıyla yürüdüğümüz gibi ağaçlandırma çalışmalarımıza da aralıksız devam edeceğiz. İMİB olarak liderliğini yürüttüğümüz bu projede, maden sektörü temsilcilerimizin de katkıları son derece önemli. Bu noktada sektörümüzü ağaç dikme seferberliğimize katkı koymaya davet ediyoruz. Onların desteğiyle bu hedefe ulaşacağımıza inanıyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler