1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Maksima Enerji, Tekirdağ’da depolamalı RES kuracak

Maksima Enerji, Tekirdağ’da depolamalı RES kuracak

Maksima Enerji, 273 milyon TL yatırımla Tekirdağ’da 21 MW kurulu gücünde Subaşı Depolamalı Rüzgâr Enerji Santrali (DRES) kurup işletecek.

Maksima Enerji, Tekirdağ’da depolamalı RES kuracak

Enerji Günlüğü - Tekirdağ iline bağlı Çerkezköy ve Çorlu ilçeleri sınırları içinde 21 MW kurulu gücünde Subaşı Rüzgâr Enerji Santrali (RES) ve 21 MWh kapasiteli Elektrik Depolamalı Üretim Tesisi (EDT) kurulacak. 

Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar ve Veliköy Mahallesi ile Çorlu İlçesi, Ağırmeşe-Esetçe Mahallesi sınırları içerisinde Maksima Elektrik İnşaat Ticaret Anonim Şirketi tarafından 21 MW kurulu gücünde Subaşı Rüzgâr Enerji Santrali (RES) ve 21 MWh kapasiteli Elektrik Depolamalı Üretim Tesisi (EDT) kurulup işletilmesi planlanıyor. Projenin değeri 273 milyon TL olarak hesaplanıyor. 

Proje kapsamında kurulacak olan santralde her biri 3,5 MW kurulu gücünde 6 adet rüzgar enerji türbini kurulacak. Ayrıca proje kapsamında 21 MWh kurulu güce sahip olacak Elektrik Depolama Tesisi kurulacak.

Santralde 84 milyon kWh elektrik üretilecek. Üretilecek enerji 154 kV 1272 MCM ~ (2+2) iki ayrı tek devre EİH ile 154 Çerkezköy OSB TM –Tekirdağ –B EİH’ya girdi-çıktı bağlantısı ile başta Tekirdağ İli başta olmak üzere yurt geneline verilmek üzere enterkonnekte sisteme aktarılacak.

Enerji Günlüğü 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler