1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. JEOTERMAL

  4. Manisa Salihlililer bu kış jeotermal ile ısınacak

Manisa Salihlililer bu kış jeotermal ile ısınacak

Enerji Günlüğü - Sanko Holding'in Salihli’de açtığı üretim kuyularından gelen jeotermal suyun jeotermal ısı merkezine bağlanmasıyla ilçe halkı...

Manisa Salihlililer bu kış jeotermal ile ısınacak

Enerji Günlüğü - Sanko Holding'in Salihli’de açtığı üretim kuyularından gelen jeotermal suyun jeotermal ısı merkezine bağlanmasıyla ilçe halkı jeotermal ile ısınacak.

Jeotermalin ısıtma ve sıcak su alanında taşıdığı büyük potansiyel, Salihli’de gerçeğe dönüştü. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Sanko Holding'in açtığı üretim kuyularından temin edilen ve atmosfer şartlarında 95 derece sıcaklığa indirgenen jeotermal suyun, kiralama ihalesi kapsamında Jeotermal Isı Merkezine bağlanarak abonelere verilmeye başlandığını açıkladı.

KUYU SAYISI ARTTIRILDI VATANDAŞ BU KIŞ HİÇ ÜŞÜMEYECEK

Belediye adına kayıtlı jeotermal işletme ruhsatlı sahanın 30 yıllık süreyle Sanko Holding’e 1,5 milyon lira bedelle kiralandığını belirten Başkan Kayda, şunları söyledi: “Aktif durumda bulunan 6 kuyudan gelen sıcak su ile vatandaşlarımız yeterli ısınamıyordu. San 9 ve San 10 kuyularından gelen sıcak su sayesinde halkımız bu kıştan itibaren evlerinde hiç üşümeyecek. Bundan böyle Salihli’miz hem ısınacak hem de gelir elde edecek. Jeotermal enerji ile ısınan vatandaşlarımızın evlerine 95 derece sıcaklığa sahip sıcak su dağıtımı da başladı. Tüm halkımıza hayırlı olsun.”