1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. MAPEG 545 maden sahasını ihale edecek

MAPEG 545 maden sahasını ihale edecek

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü MAPEG, 545 adet maden sahasına ruhsat verecek.

MAPEG 545 maden sahasını ihale edecek

Enerji Günlüğü - MAPEG, 545 adet maden sahasına ruhsat vermek üzere ihale yapacak. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), 545 adet maden sahasını işletmeye açmak üzere ve kapalı teklif açık arttırma usulüyle ihale yapacak. 

İhalesi yapılacak sahaların; ili, erişim numarası, ruhsat grubu, ihale şartnamesi, paftası, koordinatlı dökümleri, alanları ve ihale tarihleri MAPEG’in web sitesinde yayımlanacak olan ihale duyurusunda bildirilecek. 

İhale, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Atilla Şinasi Özdemir Konferans Salonunda yapılacak. Teklifler, ihale günü 09.00 ile 09.30 saatleri arasında, MAPEG Atilla Şinasi Özdemir Konferans Salonunda İhale Komisyonuna elden teslim edilecek; postayla veya diğer yollarla yapılacak başvurular geçersiz sayılacak.

İhale şartnamesi MAPEG’in web sitesinde görülebilecek. İstekliler, başvuru öncesinde şartname bedeli ile işletme ruhsatı taban bedeli tutarındaki istek bedelini bankaya yatıracaklar. 

İsteklilerin, taban ihale bedelinden az olmamak kaydıyla; teklif edilen ihale bedelinin en az %20’si kadar ihale teminatı yatırması gerekecek.