1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. MAPEG 602 adet maden sahasını aramalara açacak

MAPEG 602 adet maden sahasını aramalara açacak

MAPEG, hukuki durumu sona ermiş olan 602 adet maden sahasını aramalara açacak. 

MAPEG 602 adet maden sahasını aramalara açacak

Enerji Günlüğü - MAPEG, hukuki durumu sona ermiş olan 602 adet maden sahasını aramalara açacak. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), hukuki durumları sona eren ve daha önce ihaleye çıkarıldığı halde müracaat olmadığı için ruhsatlandırılamayan 602 adet maden sahasını aramalara açmak üzere, kapalı teklif-açık arttırma usulüyle, ikinci defa ihale edecek. 

İhalesi yapılacak sahaların; ili, erişim numarası, ruhsat grubu, ihale şartnamesi, paftası, koordinatlı dökümleri, alanları ve ihale tarihleri MAPEG’in web sitesinde yayımlanacak olan ihale duyurusunda bildirilecek. 

İhale, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Konferans Salonunda yapılacak. Teklifler, en geç ihale günü, 10.00 ile 10.30 saatleri arasında, MAPEG Konferans Salonunda İhale Komisyonuna elden teslim edilecek.

İhale şartnamesi MAPEG’in web sitesinde görülebilecek. İhaleye katılmak isteyenler, bankaya yatırılması gereken 1.100 TL karşılığında katılım hakkı kazanacaklar. 

İsteklilerin, taban ihale bedelinden az olmamak kaydıyla; teklif edilen ihale bedelinin en az %20’si kadar ihale teminatı yatırması gerekecek. 

Önceki ve Sonraki Haberler