1. HABERLER

  2. PETROL

  3. MAPEG Saray 1 Kuyusu için kamulaştırma yapacak

MAPEG Saray 1 Kuyusu için kamulaştırma yapacak

MAPEG, TPAO’nun Tekirdağ Saray’daki Saray 1 Arama Kuyusu lokasyon sahası ve yolu için Yuvalı Köyünde kamulaştırma yapacak.

MAPEG Saray 1 Kuyusu için kamulaştırma yapacak

Enerji Günlüğü - MAPEG, TPAO’nun Tekirdağ Saray’daki Saray 1 Arama Kuyusu lokasyon sahası ve yolu için Yuvalı Köyünde kamulaştırma yapacak.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Kırklareli ve Tekirdağ illerinin sınırlar içinde kalan ARİ/TPO/K/F19-b1, b4 pafta numaralı petrol arama ruhsat sahası kapsamında açılan Saray 1 Arama Kuyusunun lokasyon sahası ve yolu için Tekirdağ ilinin Saray ilçesine bağlı Yuvalı Köyündeki 1144 numaralı parselin 14.278,61m2'lik kısmının mülkiyet olarak kamulaştırılması için başvuruda bulunmuştu. 

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), başvuruyu inceledi ve talebi onayladı. Buna göre rayiç haddin üzerinde bedel talep edilmesi nedeniyle anlaşma yoluyla satın alınması mümkün olmayan ve üzerinde Saray Asliye Hukuk Mahkemesince acele el koyma kararı bulunan taşınmazın toplam 14.278,61m2'lik kısmı, 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 10. maddesinin ikinci fıkrası gereğince kamulaştırılacak.