1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Marmara Depoculuk’un Tekirdağ Tesisi tarifesi yenilendi

Marmara Depoculuk’un Tekirdağ Tesisi tarifesi yenilendi

Marmara Depoculuk’un Marmaraereğlisi’nde bulunan Tekirdağ Depolama Tesisi’ne ilişkin depolama tarifesi yenilendi. 

Marmara Depoculuk’un Tekirdağ Tesisi tarifesi yenilendi

Enerji Günlüğü - Marmara Depoculuk’un Marmaraereğlisi’nde bulunan Tekirdağ Depolama Tesisi’ne ilişkin depolama tarifesi yenilendi. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Marmara Depoculuk Hizmetleri AŞ’nin Sultanköy Mahallesi, Maltepe Sokak, No: 66, Marmaraereğlisi, Tekirdağ adresinde bulunan Tekirdağ Depolama Tesisi’ne ilişkin depolama tarifesinin indirim oranlarını yeniledi. 

Buna göre, DEP/2626-5/27943 sayılı depolama lisansı kapsamında Marmaraereğlisi’nde faaliyet gösteren söz konusu tesiste günlük depolanacak petrol türleri için benzinde, motorinde, biodizelde ve etanolde metreküp/gün başına fiyat 0,6327 TL olarak kaldı.  

Hizmet başına alınacak teslim alma ve/veya teslim etme bedelleri de benzin, motorin, biodizel ve etanolde metreküp başına 16,74 TL olarak değişmeden kaldı. 

Münferiden fiyatlandırılan hizmetlerden alınacak yan hizmet bedellerinin tutarları da değişmedi ve metreküp başına, işaretleme ve toplulaştırmada 1,08 TL; harmanlamada ise 0,756 TL oldu. Harmanlama bedeli yalnızca motorinin biodizel ile harmanlanması için geçerli olacak ve harmanlanan nihai ürünün hacmi üzerinden hesaplama yapılacak. 

İNDİRİM ORANLARI GÜNCELLENDİ

Depolama hizmeti fiyatlarında benzin, motorin, etanol ve biodizelde, ürün ayrımı yapılmaksızın toplam 10.000 m3’ten fazla olan miktarlarda, indirim oranı %3 artırıldı ve depolama miktarının tamamı için %62,5 olarak güncellendi. 

Teslim alma ve teslim etme hizmet fiyatlarında ise ürün ayrımı yapılmaksızın aylık 10.000 m3’ten büyük miktarlarda boru hattı, deniz veya kara araçlarına teslim etmelerde, teslim alınan veya teslim edilen miktarın tamamı için yapılacak indirim oranı ise %1 oranında artırıldı ve %92,06 olarak yenilendi.

Etiketler :