1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Marsa Turkey'den Tekirdağ'da doğalgaz sondajları

Marsa Turkey'den Tekirdağ'da doğalgaz sondajları

Enerji Günlüğü - Hollanda merkezli Marsa Turkey Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde 2013 yılından önce doğalgaz arama amaçlı açtığı 2 adet...

Marsa Turkey'den Tekirdağ'da doğalgaz sondajları

Enerji Günlüğü - Hollanda merkezli Marsa Turkey Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde 2013 yılından önce doğalgaz arama amaçlı açtığı 2 adet sondaj kuyusu için ÇED raporu hazırladı. 

Mevzuat ile 2013 yılı Ekim ayından itibaren sondaj çalışmalarında Çevre Etki Değerlendirme Raporu zorunluluğu getirilmesi ile bu tarihten önce yapılan sondaj çalışmaları için şirketlerden ÇED Raporu isteniyor. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tekirdağ ili Şarköy ilçesi, Kızılcaterzi Mahallesi sınırları içerisinde Hollanda merkezli Marsa Turkey B.V. Türkiye Ankara şubesi tarafından açılmış olan ARİ/MRS/K/G17-c3-1 nolu petrol işletme ruhsatlı saha içerisindeki 610 ve 1552 parsellerde Seheryeli-1 ve Destan-4 olmak üzere toplam 2 adet sondaj noktasında doğalgaz arama faaliyetine ilişkin ÇED Raporunu yayınladı.

Marsa Turkey Genel Müdürü Kenan Ekrem Kadıoğlu konuya ilişkin olarak sözkonusu kuyuların açılmış olduğunu belirterek, "2013 yılı Ekim ayından sonra yapılan mevzuat değişikliği nedeniyle sondaj çalışmalarında ÇED Raporu hazırlamak zorunlu hale getirildiği için bu raporu yayınladık. Bu sondajlar mevcut durumda yapılmış durumda" dedi.

Enerji Günlüğü

 
Önceki ve Sonraki Haberler