1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Mart’ta doğal gaz tarifesi değişmedi 

Mart’ta doğal gaz tarifesi değişmedi 

BOTAŞ, 1 Mart'tan geçerli olacak şekilde konutlarda, sanayide ve elektrik üretimi amaçlı doğal gaz toptan satış fiyatında bir değişiklik yapılmadığını açıkladı.  

Mart’ta doğal gaz tarifesi değişmedi 

Enerji Günlüğü - Mart ayında Botaş toptan doğal gaz satış fiyatlarını sabit tuttu. Böylece 1000 m3 gaz fiyatı konutlar için konutlarda 4 bin 80 lira ve elektrik üretiminde 12 bin lira olarak devam edecek.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), 1 Mart 2024 tarihinden geçerli olacak şekilde doğal gaz toptan satış fiyatlarında bir değişiklik yapılmadığını açıkladı. BOTAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, Mart ayında geçerli olacak mesken ve sanayi aboneleri ile elektrik üretime yönelik tarifeler sabit kaldı. Böylece BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine Mart’ta uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak devam edecek. 

Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak belirlenirken, elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 12 bin lira olacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler