1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. JEOTERMAL

  4. Maspo’dan çocuklara jeotermal hikaye kitabı

Maspo’dan çocuklara jeotermal hikaye kitabı

Maspo Enerji, jeotermal enerjiyi çocuklara anlatmak amacıyla Damla Adamlar adlı bir hikâye kitabı armağan etti. 

Maspo’dan çocuklara jeotermal hikaye kitabı

Enerji Günlüğü - Maspo enerji çocuklara jeotermal enerjiyi hikaye ile anlatacak. Damla Adamlar adlı kitap ilk olarak pilot okullarda ve Maspo Enerji’yi ziyaret eden öğrencilere hediye edilecek.

Maspo Enerji, Türkiye’nin önemli gücü olan “jeotermali” gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak amacıyla Damla Adamlar hikâye kitabını çocuklarla buluşturdu. Kitap; Jeotermali, yenilenebilir enerji kaynaklarını ve bu kaynakları daha verimli kullanmayı ilk okul çağındaki çocuklara hem eğlenceli hem de öğretici olarak anlatmak üzere ilk etapta 5 bin adet  basıldı. 

Maspo Enerji Genel Müdürü Murat Solmaz tarafından kurgulanan, yazar Feyza Şahin tarafından eğitici, öğretici ve keyifli bir dille kaleme alınan Damla Adamlar hikâye kitabı, Nida Yiğitler Özer tarafından resmedildi.

MANİSA ALAŞEHİR BÖLGESİNDEKİ OKULLARA DAĞITILACAK

Jeotermal kaynaklara dikkat çeken Damla Adamlar hikâye kitabı ilk etapta, Maspo Enerji jeotermal sahasının bulunduğu Manisa – Alaşehir bölgesinde bulunan okullar ile Maspo Enerji’yi ziyaret eden öğrencilere hediye edilecek.

“JEOTERMAL GELECEK KUŞAKLARA EN İYİ ŞEKİLDE ANLATILMALI”

Gürmen Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Maspo Enerji Genel Müdürü Murat Solmaz, jeotermali gelecek kuşaklara en iyi şekilde taşımak ve anlatmak gerektiğini belirtti. Solmaz, “Bugünün çocuklarına jeotermal ile ilgili hayal kurabilmeyi, sevdiği işi yapabilmeyi amaçladığım bir kitap kurgulamaya çalıştım. Kitapta, çalışma arkadaşlarımla kurduğumuz jeotermal tesisi çocukların anlayacağı şekilde bir hikâye tadında sunmak istedim" ifadelerini kullandı.

Solmaz kitabı ilerleyen dönemlerde daha fazla çocuğa ulaştırmayı, Milli Eğitim Bakanlığı ile okullarda yardımcı kaynak olarak kullanılması ve yenilenebilir enerjinin anlatılması adına iş birliği gerçekleştirmeyi hedefliyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler