1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Maxxen ve Hithium Enerji’den batarya ortaklığı

Maxxen ve Hithium Enerji’den batarya ortaklığı

Maxxen ve Hithium Enerji ortaklığında Türkiye'de batarya enerji depolama sistemleri üretim tesisi kurulacak.

Maxxen ve Hithium Enerji’den batarya ortaklığı

Enerji Günlüğü - Maxxen ve Hithium Enerji, batarya enerji depolama teknolojilerinin daha geniş kitlelere yayılmasını hızlandırarak, dünya çapında enerji dönüşümüne katkı sağlayacak.

Kontek Enerji’nin %100 iştirak firması Maxxen ile Çin’in enerji depolama ürünleri üreticilerinden Hithium Enerji arasında stratejik ortaklık ve lisans anlaşması imzalandı. Sürdürülebilir enerji için ortak vizyonla güçlerini birleştiren iki firmanın iş birliğininin uluslararası lansmanı 17 Nisan’da Dubai’de gerçekleştirildi.

Türkiye'de batarya enerji depolama sistemleri üretim tesisi kurarak enerji depolama sektöründe fark yaratmayı hedefleyen Maxxen ve Hithium tarafından yenilenebilir enerjiye yönelik yapılan bu stratejik yatırım, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakma yolunda atılan önemli bir adım olma özelliği taşıyor. Bu anlaşma kapsamında sürdürülebilir enerji alanında çığır açacak inovasyonlar geliştirilmesi planlanıyor. 

İş birliğine dair önemli ayrıntılar, 17 Mayıs tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek lansman ile katılımcılarla paylaşılacak. Lansmanda, iş birliğine ilişkin kapsamlı bilgilerin yanı sıra, ortaklığın yatırım hedefleri ve gelecek adımlarına ilişkin detaylar da aktarılacak. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler