1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. MEF Okulları sürdürülebilirlik araştırmalarını ödüllendirecek

MEF Okulları sürdürülebilirlik araştırmalarını ödüllendirecek

Enerji Günlüğü - MEF Eğitim Kurumları, 22. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması'nın konusunu sürdürülebilir enerji sistemleri ve atık suların...

MEF Okulları sürdürülebilirlik araştırmalarını ödüllendirecek

Enerji Günlüğü - MEF Eğitim Kurumları, 22. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması'nın konusunu sürdürülebilir enerji sistemleri ve atık suların temizlenmesi olarak belirledi. 

Fen bilimleri alanındaki yetenekli öğrencileri bilimsel araştırmalara yönlendirmek ve onların “Geleceğin Bilim İnsanları” olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen “MEF Eğitim Kurumları Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması” gençlerin önünü açmaya devam ediyor. 7-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında 22.si gerçekleştirilecek olan ve Türkiye genelinden 120 öğrencinin, yurt dışından ise 45 öğrencinin katılacağı yarışmada; sürdürülebilir enerji sistemlerinden, kentsel atık sularının temizlenmesine; cam temizleme robotundan, göz hastalıklarını görüntüleyecek takip kameralarına kadar çevre, teknoloji, sağlık, kozmetik ve daha birçok alanda geliştirilen projeler yarışacak.

MEF Eğitim Kurumları’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve artık uluslararası bir bilim zirvesi haline gelen yarışmaya, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye’den ve dünyadan yoğun katılım oldu. Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çin, Dubai, Hırvatistan, İspanya, İsveç, İtalya, Kanada, K.K.T.C., Kosova, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Tayland, Türkmenistan ve Ukrayna olmak üzere toplam 25 ülkeden 27 projenin katıldığı yarışma kapsamında, Türkiye’ye gelerek ülkelerini temsil etme onurunu yaşayacak genç mucitler, bilimin birleştirici ortamında Türkiye’nin dört bir yanından seçilen öğrencilerle buluşacak, günümüzün ve geleceğin sorunlarına çözüm ürettikleri birbirinden ilginç projelerini sergileyecekler.

Fizik, kimya ve biyoloji alanlarında hazırlanmış olan projelerin katılacağı yarışmada, bilim dünyasının tanınmış isimlerinden oluşan jüri tarafından yapılacak titiz değerlendirmenin sonucunda, dereceye girecek olan öğrenciler ve rehber öğretmenleri ödüllendirilecek. Yurt içi ve yurt dışından yarışmaya katılan öğrencilerin farklı kategorilerde değerlendirildikleri etkinlikte tüm finansman, Arıkanlı Holding ve bağlı şirketlerince karşılanıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler