1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. MG ZS EV ikinci el’de en iyi elektrikli kompakt SUV

MG ZS EV ikinci el’de en iyi elektrikli kompakt SUV

What Car? tarafından düzenlenen 2021 Elektrikli Otomobil Ödülleri’nde MG ZS EV 2'nci elde en iyi Elektrikli Kompakt SUV seçildi. 

MG ZS EV ikinci el’de en iyi elektrikli kompakt SUV

Enerji Günlüğü - İngiliz MG markasının %100 elektrikli modeli MG ZS EV, Avrupa’nın önde gelen otomobil dergilerinden “What Car?” tarafından düzenlenen 2021 Elektrikli Otomobil Ödülleri'nde “En İyi Kullanılmış Elektrikli Kompakt SUV” seçildi. 

MG’nin Avrupa’da 2019 yılında satışa sunduğu %100 elektrikli B SUV modeli, özellikle “fiyat-performans konusunda rakipsiz” olması nedeniyle başarıya ulaştı. Elektrikli ve hibrit modellerin kendi segmentlerinde analiz edilmesinin ardından ödüle uzanan MG ZS EV, kompakt SUV segmentinde satın alınabilecek en iyi ikinci el elektrikli otomobil olarak nitelendi.

mg-zs-ev-2.jpgÖdül süreci elektrikli araçlar hakkındaki en doğru tavsiyeyi tüketicilere verebilmek adına, pazarda bulunan her bir %100 elektrikli (BEV) ve şarj edilebilir hibrit (plug-in hybrid) otomobil modelinin detaylı incelenmesiyle gerçekleşti. Bu süre zarfında tüm adaylar farklı kategorilerde gruplandırıldı ve her kategoriden tek birinci çıkacak şekilde puanlama gerçekleşti. Süreç boyunca, uzman heyet tarafından kullanılmış elektrikli otomobiller de incelendi. Bu sayede, kullanıcıların bütçelerine uygun fiyat aralığında, almayı düşündükleri elektrikli otomobillerden hangisinin en iyi olduğunun anlaşılması sağlanmış oldu.  

MG ZS EV’nin bu başarılarını değerlendiren MG Motor Europe CEO'su Matt Lei, “Yeni bir üretici ve yeni bir marka olarak Avrupa'da bir yolculuğa çıktık. Ürünlerimizin Avrupa'da şimdiden büyük bir coşkuyla karşılandığını görmek çok güzel” açıklamalarında bulundu. 

Euro NCAP’ten 5 yıldıza sahip olan MG ZS EV; Türkiye’de MG ValueGuard geri alım garantisinin yanında, standart 7 yıl-150,000 km lik araç ve batarya garantisi, güçlü satış ve servis ağı sunuyor. 

MG ZS EV, Türkiye’de Doğan Holding’e bağlı Doğan Trend Otomotiv tarafından satışa sunuluyor.

Önceki ve Sonraki Haberler