1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Migros, 50 mağazasında elektrikli araç şarj istasyonu kuracak

Migros, 50 mağazasında elektrikli araç şarj istasyonu kuracak

Migros, elektrikli araçlara şarj hizmeti sunmak ve Türkiye’deki elektrikli araç dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla kurduğu Migen Enerji ile “Şarj Ağı İşletmeci Lisansı” alan ilk perakende şirketi oldu.

Migros, 50 mağazasında elektrikli araç şarj istasyonu kuracak

Enerji Günlüğü - Migros, bu yılın ilk yarısına kadar 19 ilde 50’yi aşkın mağazasında elektrikli araçlar için şarj istasyonu hizmeti verecek. 

İştiraki olan Migen Enerji’nin, elektrikli araçlar için şarj hizmetinin sunulması amacıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) yaptığı şarj ağı işletmeci lisansı başvurusunun onaylanmasının ardından Migros, mağazalarının bulunduğu lokasyonlarda elektrikli araçlar için şarj istasyonu hizmeti vermek üzere çalışmalara başladı. Migros, elektrikli araçlar için şarj hizmeti sunan istasyonlarını Şubat ayı içerisinde hizmete açmayı hedefliyor. 

ŞARJ İSTASYONLARI ÖNCE İSTANBUL’DA

Migros Ticaret A.Ş. Yatırım Geliştirme ve İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Şevki Tuncer, elektrikli araç kullanımı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de giderek yaygınlaştığını kaydederek, Migen Enerji’nin şarj ağı işletmeci lisansı başvurusunun onaylanması ile Türkiye’de elektrikli araçlara şarj hizmeti sunmaya başlayan ilk perakendeci olmaktan mutlu olduklarını kaydetti. 

İlk etapta İstanbul ili mağazalarında hizmete girecek şarj istasyonlarının ardından bu hizmeti hızla Türkiye çapında yaygınlaştıracaklarını belirten Tuncer, “Sektörümüzde öncülük ettiğimiz bu hizmeti Türkiye’ye yaymak üzere çalışmalarımız son hızda devam ediyor. Yılın ilk yarısına kadar 19 ilde 50’yi aşkın Migros mağazasında hizmet vermeye başlayacağız. Müşterilerimiz alışverişlerini yaparken, araçlarını da mağazalarımızın önündeki istasyonlarda hızlı ve güvenilir şekilde kolaylıkla şarj edebilecekler” dedi. 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler