1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Mitsubishi Electric `Türkiye öncelikli pazar` dedi İstanbul`a ofis açtı

Mitsubishi Electric `Türkiye öncelikli pazar` dedi İstanbul`a ofis açtı

Enerji Günlüğü - Mitsubishi Electric Corporation (TOKYO:6503) bugün, MitsubishiElectric Türkiye AŞ’nin şirketin Türkiye’deki ilk ofisi olarak kurulduğunu...

Mitsubishi Electric `Türkiye öncelikli pazar` dedi İstanbul`a ofis açtı

Enerji Günlüğü - Mitsubishi Electric Corporation (TOKYO:6503) bugün, MitsubishiElectric Türkiye AŞ’nin şirketin Türkiye’deki ilk ofisi olarak kurulduğunu duyurdu. Türkiye’de kurulan yeni şirket, Mitsubishi Electric Group’un Türkiyeve çevre bölgelerdeki faaliyetlerini desteklemenin yanı sıra iş geliştirme hedefi de güdüyor. Mitsubishi Electric, sahip olduğu büyüme potansiyeline paralel olarak Türkiye’yi öncelikle pazarlar arasında konumlandırdı.
Japon devi Mitsubishi Electric’in Türkiye faaliyetleri; klima,imalat sanayi otomasyon sistemleri ile uydu, asansör/yürüyen merdiven gibialtyapı ürünlerin yanı sıra otoray sistemler için gerekli olan elektrik ekipmanları gibi iş kollarını içeriyor. Mitsubishi Electric’in Mart 2012’desona eren mali yılda elde ettiği toplam satış geliri ise 9,8 milyar yen tutarında (yaklaşık 119,5 milyon USD).

TÜRKİYE'DE 2.26 MİLYON TL SERMAYELİ ŞİRKET
Merkezi İstanbul olan MitsubishiElectric Turkiye AŞ, 2.26 milyon Türk Lirası sermaye ile kuruldu. Şirket, yüzde 70 oranında Mitsubishi Electric Europe BV’ye, yüzde 30 oranında ise Mitsubishi Electric Corporation’a ait. Mitsubishi Electric Türkiye’nin, Türkiye ve çevre bölgelerdeki faaliyet alanları arasında pazar araştırması da dahil olmak üzere pazarlama çalışmaları, yerel satış ağlarının oluşturulması ve distribütörlerin yönetimi yer alıyor. Şirket ayrıca sosyal altyapıya dair işgeliştirme faaliyetlerini de destekleyecek.

44.4 MİLYAR DOLAR CİRO
Mitsubishi Electric, 90 yıllık tecrübeyle Mitsubishi ElectricCorporation (TOKYO: 6503); bilgi işleme ve iletişim, uzay geliştirme ve uydu iletişimleri, tüketici elektroniği, endüstriyel teknoloji, enerji, taşımacılık, bina donatımı gibi alanlarda kullanılan elektrik ve elektronik ekipmanların üretim, pazarlama ve satışında dünyanın önde gelen oyuncusu konumunda. Changes for Better gibi kurumsal vizyonu ve Eco Changes gibi çevre yaklaşımını benimseyen MitsubishiElectric’in Mart ayında sona eren mali yılda konsolide edilmiş grup şirket satışları 3,639.4 milyar yen (44.4 milyar dolar) seviyesinde...

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler