1. HABERLER

  2. PETROL

  3. NATO Boru Hattı`ndan akaryakıt çaldılar

NATO Boru Hattı`ndan akaryakıt çaldılar

Enerji Günlüğü - Kocaeli'nin Derince ve Körfez ilçelerinde, tünel kazarak NATO Boru Hattı'ndan akaryakıt çaldıkları iddia edilen 21 kişi gözaltına...

NATO Boru Hattı`ndan akaryakıt çaldılar

Enerji Günlüğü - Kocaeli'nin Derince ve Körfez ilçelerinde, tünel kazarak NATO Boru Hattı'ndan akaryakıt çaldıkları iddia edilen 21 kişi gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin Kuruçeşme Ergenekon Caddesi'nde bulunan bir otoparkın altında da tünel kazarak NATO Boru Hattı'ndan akaryakıt çaldığı belirlendi. Olay yerine gelen ekipler tünelin geçtiği noktada kepçeye kazı yaptı. Yaklaşık 1,5 saatlik çalışma sonucu şüphelilerin kazdıkları tünel ortaya çıkartıldı.

Olayla ilgili 21 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin ikametgahlarında yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet hilti taş kırma makinesi, 7 tüfek fişeği, 7 kamyon, 2 minibüs ve 9 adet akaryakıt tankı ve düzeneği ele geçirildi. Şüphelilerin Derince ve Körfez ilçelerinde, 4 bölgede 150 metreye yakın tünel kazarak NATO Boru Hattı'na ulaştıkları tespit edildi. Kocaeli, İstanbul ve Tokat'ta gözaltına alınan şüphelilerin 2012-2013 yılında toplam 150 ton akaryakıt çaldıkları tespit edildiği öğrenildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Önceki ve Sonraki Haberler