1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Novak: İmzalar atılmadan Türk Akımı`na başlanmayacak

Novak: İmzalar atılmadan Türk Akımı`na başlanmayacak

Enerji Günlüğü - Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Rusya ve Türkiye arasında hükümetlerarası anlaşma imzalanmadan Türk Akımı Boru Hattı Projesi’nin...

Novak: İmzalar atılmadan Türk Akımı`na başlanmayacak

Enerji Günlüğü - Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Rusya ve Türkiye arasında hükümetlerarası anlaşma imzalanmadan Türk Akımı Boru Hattı Projesi’nin inşaatına başlanılmayacağı bildirildi.

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak yaptığı açıklamada, Türk Akımı projesiyle ilgili hükümetlerarası anlaşma yapılmadan inşaata başlanmayacağını kaydederek,“Eğer inşaat başlamıyorsa doğal olarak süreler ileri kayacaktır” dedi.

Anlaşmanın imza tarihinin ileri kaymasının, otomatik olarak inşaat tarihinin de ileri kaymasına neden olacağını belirten Novak, “Eğer inşaat başlamıyorsa doğal olarak süreler ileri kayacaktır” dedi.

Rusya, Türk Akımı Boru Hattı Projesi’nin Türkiye’ye doğalgaz taşıyacak 15,75 milyar metreküp kapasiteli birinci ayağına ilişkin hazırladığı hükümetlerarası anlaşmayı Temmuz ayında Ankara’ya göndermiş, diğer hatlara ilişkin anlaşmaların ise kademeli olarak gönderileceğini bildirmişti.

TÜRK AKIMI'NIN İLK AYAĞI İÇİN TEKLİF ANKARA'DA

Önceki ve Sonraki Haberler