1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. Obama`nın yardımcısı Joe Biden Türkiye`de

Obama`nın yardımcısı Joe Biden Türkiye`de

Enerji Günlüğü - ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden 20-21 Kasım tarihlerinde İstanbul'da 6'ncısı düzenlenecek Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nin...

Obama`nın yardımcısı Joe Biden Türkiye`de

Enerji Günlüğü - ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden 20-21 Kasım tarihlerinde İstanbul'da 6'ncısı düzenlenecek Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nin kapanış oturumunda konuşacak.

Dünyanın önde gelen iş adamları ve devlet yetkililerinin dünyanın geleceği hakkında konuşmak üzere bir araya getiren ve önemli anlaşmaların da yapılmasına zemin hazırlayan Enerji ve Ekonomi Zirvesi bu yıl 6. kez İstanbul'da düzenleniyor.

Atlantik Konseyi Başkanı ve CEO'su Frederick Kempe, ABD Başkan Yardımcısı Biden'i de etkinlikte ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek "Bu zirvede konuşulanlar ekonomi ve kaynakların kullanımına dair gelecek resminin şekillenmesinde öncü rol oynayacak" dedi.

Borsa İstanbul, Chevron, Halkbank ve THY iş ortaklığında düzenlenen Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi, aralarında Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz, İklim ve Enerjiden Sorumlu AB Komisyonu Üyesi Miguel Arias Cañete'in de bulunduğu konuşmacıları, 40'ı aşkın ülkeden kamu, medya ve sivil toplum kuruluşlarından üst düzey temsilcilerle buluşturuyor.

Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi, geniş Avrasya bölgesi ve Türkiye çevresinde, bölgesel ve küresel enerji, ekonomi, siyasi tehditler konularında transatlantik bağlarını güçlendirmeyi hedefliyor.

Her yıl Türkiye ve dünyadan üst düzey yetkilileri ve iş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getiren zirve, bölgede işbirliği, ortak gelecek ve birliktelik anlayışının güçlenmesini sağlıyor.

Zirvede bu yıl "Zor Zamanlarda Yol Almak" teması ile bir araya gelen üst düzey iş adamları, devlet yetkilileri ve politika uzmanları köprü kurmaya odaklanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler