1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. ODTÜ, güneş ve rüzgardaki sorunları ele alacak

ODTÜ, güneş ve rüzgardaki sorunları ele alacak

Enerji Günlüğü - ODTÜ Mezunları Derneği Enerji Komisyonu düzenleyeceği panelle rüzar ve güneş enerjisindeki sorunları ele alacak. ODTÜ Mezunları...

ODTÜ, güneş ve rüzgardaki sorunları ele alacak

Enerji Günlüğü - ODTÜ Mezunları Derneği Enerji Komisyonu düzenleyeceği panelle rüzar ve güneş enerjisindeki sorunları ele alacak. 

ODTÜ Mezunları Derneği Enerji Komisyonu tarafından; 23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 14:00’da ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Salonu'nda “Rüzgar ve Güneş Enerjisindeki Sorunlar” konulu bir panel düzenlenecek.

Panelde, rüzgar ve güneş kaynaklı üretimin arz güvenliğindeki yeri nedir, nasıl olmalıdır, yatırımlarda gerek mevzuat, gerekse planlama ve uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile finans teminindeki kolaylıklar ve zorluklar değerlendirilecek. 

Enerji Yatırım Danışmanı ve TOBB ETÜ Öğretim Görevlisi Mehmet Ali ATAY'ın yöneteceği Panele konuşmacı olarak, Dr. Refik Tiryaki, Kayahan Karadaş, Nurcan Kurtuluş, Enis Amasyalı ve Dr. Yüksel Malkoç katılacak. 

Ülkemizdeki yıllık elektrik üretiminde önemli paya sahip doğalgazın temininden kaynaklanacak olası sorunlarla birlikte diğer elektrik üretim kaynakların  teminde yaşanabilecek olumsuzluklar nedeniyle, elektrik üretiminde her an sorunlar gündeme geliyor. Bu nedenle de güneş ve rüzgar kaynaklı üretim ve üretim tesisleri önem arz ediyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler