1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. OEDAŞ, İKAF’24’te üniversiteli gençler ile buluşuyor

OEDAŞ, İKAF’24’te üniversiteli gençler ile buluşuyor

OEDAŞ, üniversiteli gençlere elektrik sektörü hakkında bilgi verecek, kariyer planlamalarına destek olacak ve iş başvurusu taleplerini alacak.

OEDAŞ, İKAF’24’te üniversiteli gençler ile buluşuyor

Enerji Günlüğü - Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtım hizmeti veren Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), 28-29 Şubat tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı’nın koordinasyonunda, Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ‘Yetenek Her Yerde’ teması ile düzenlenen İç Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı’na (İKAF’24) katılıyor. 

12 üniversiteden 50 binin üzerinde öğrencinin katılımının beklendiği fuarda, OEDAŞ gençlere sektör hakkında bilgi verecek, kariyer planlamalarına destek olacak ve iş başvurusu taleplerini alacak.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ DE ANLATILACAK

OEDAŞ, İKAF’24’te ayrıca yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri hakkında da bilgi verecek. Sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve tedavi ihtiyaçlarının karşılandığı Can Dostlar ve kadın istihdamının düşük olduğu enerji sektöründe toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması hedefiyle yürütülen Enerjimiz Eşit projesi başta olmak üzere bu alandaki çalışmalar anlatılarak, üniversitelere gençlerin farkındalıklarının artırılmasına katkı sunulacak.  

“SEKTÖRDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER YAŞANIYOR”

OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın yaptığı açıklamada, “Dijitalleşme ve yeşil dönüşüm pek çok sektörde olduğu gibi enerji sektöründe de köklü değişiklikler yaşanmasına yol açıyor. Biz de geleceğin akıllı, verimli şebekeleri üzerine Ar-Ge çalışmaları yapıyor, sistemlerimizi bu doğrultuda kurguluyoruz. Bu çalışmaları genç arkadaşlarımızla birlikte yürütmek, onların yenilikçi fikirlerinden ilham almak ise bizleri ayrıca mutlu ediyor. İKAF’24 etkinliği de üniversite öğrencileriyle bir araya gelmemize olanak tanıyacak. Bu fuarda gençlere şirketimizi ve sektörümüzü anlatırken aynı zamanda kariyer planlamalarına destek olacak ve iş başvurusu taleplerini alacağız. OEDAŞ olarak Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı ve Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere bu büyük organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler