1. HABERLER

  2. PETROL

  3. OMV Malezya’da çalışmalarını genişletecek

OMV Malezya’da çalışmalarını genişletecek

Enerji Günlüğü - Avusturya merkezli enerji şirketi OMV, Malezyalı petrol ve doğalgaz şirketi Sapura Upstream şirketinin yüzde 50 hissesini satın alacak. OMV,...

OMV Malezya’da çalışmalarını genişletecek

Enerji Günlüğü - Avusturya merkezli enerji şirketi OMV, Malezyalı petrol ve doğalgaz şirketi Sapura Upstream şirketinin yüzde 50 hissesini satın alacak. 

OMV, Malezya’nın en büyük enerji şirketi olan Sapura Enerji ile stratejik bir işbirliğine imza attı. İş birliği kapsamında OMV, Sapura Enerji’nin arama ve üretim faaliyetlerini yürüttüğü Sapura Upstream şirketinin yüzde 50 hissesini satın alacağını açıkladı. Açıklamaya göre OMV potansiyel işbirliği ile güçlü büyüme portföyüne sahip bölgesel şirket ile ortaklığa adım atacak. 

Sapura ile amaçlanan ortaklığın, OMV'nin Güney Doğu Asya'daki faaliyetlerini geliştirmek için büyük bir adım olduğuna dikkat çeken OMV Başkanı Rainer Seele, “Bu bölgedeki petrol ve doğalgaz talebinin 2030 yılına kadar güçlü bir şekilde artması bekleniyor ve OMV de çalışmalarını daha da genişletme ve yeni çekirdek bölge kurma fırsatı yakalıyor ” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler