1. HABERLER

  2. PETROL

  3. OMV Petrol Ofisi iştirakini Shell&Turcas’a satıyor

OMV Petrol Ofisi iştirakini Shell&Turcas’a satıyor

Enerji Günlüğü - OMV Petrol Ofisi, Marmara Depoculuk'un %45'ini Shell&Turcas Petrol'e satıyor.OMV Petrol Ofisi'nden konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada,OMV...

OMV Petrol Ofisi iştirakini Shell&Turcas’a satıyor

Enerji Günlüğü - OMV Petrol Ofisi, Marmara Depoculuk'un %45'ini Shell&Turcas Petrol'e satıyor.

OMV Petrol Ofisi'nden konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada,OMV Petrol Ofisi Yönetim Kurulunun, iştiraki olan Marmara Depoculuk Hizmetleri A.Ş.'nin %45 hissesinin Shell & Turcas Petrol A.Ş.'ye tüm hak ve yükümlülükleri ile satılması işlemlerine başlanmasına karar verdiğini duyurdu.

Açıklamada Marmara Depoculuk Hizmetleri A.Ş.'nin Şirkete ait olan toplam %90 oranındaki hisselerinin %50'sinin (iştirakin toplam sermayesinin %45'i) satışı için Shell & Turcas Petrol A.Ş. ile görüşmelere başlandığı ve bir ön anlaşma imzalandığı bilgisinin daha önce 06.11.2013 tarihinde kamuya açıklandığı hatırlatılarak, şu bilgiler verildi:

"Şirketimiz Yönetim Kurulu, iştirakimiz Marmara Depoculuk HizmetleriA.Ş.'nin %45 hissesinin Shell & Turcas Petrol A.Ş.'ye tüm hak ve yükümlülükleri ile satılması işlemlerine başlanmasına karar vermiştir.

Kapanış işlemleri, söz konusu satışa ilişkin Rekabet Kurulu onayı ve diğer tüm yasal zorunluluklar tamamlandıktan sonra gerçekleşecek olup, konuya ilişkin ayrıca açıklama yapılacaktır."

Önceki ve Sonraki Haberler