1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. OMV Samsun Elektrik’in Bilgin Enerji’ye satışı tamamlandı

OMV Samsun Elektrik’in Bilgin Enerji’ye satışı tamamlandı

Enerji Günlüğü - Bilgin Enerji, Avusturya'nın en büyük enerji şirketi OMV’den, OMV Samsun Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi satın alma...

OMV Samsun Elektrik’in Bilgin Enerji’ye satışı tamamlandı

Enerji Günlüğü - Bilgin Enerji, Avusturya'nın en büyük enerji şirketi OMV’den, OMV Samsun Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi satın alma işlemini tamamladı.

Viyana merkezli uluslararası petrol ve gaz şirketi OMV tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’nin toplam elektrik ihtiyacının yüzde 3’ünü karşılayan ve 2013’te işletmeye alınan 890 MWe’lık güce sahip OMV Samsun Elektrik Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali işletmecisi OMV Samsun Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi satış işlemlerinin tamamlandığını duyurdu. 

OMV böylece Türkiye'de akaryakıt dağıtım faaliyetlerinin ardından enerji üretim faaliyetlerinden de çıktı. Şirket enerji satış ve ticaret birimiyle Türkiye'de faaliyet göstermeye devam edecek.

Bilgin Enerji ise Türkiye'nin en esnek ve verimli doğal gaz santrallerinden birine sahip bu şirketin satın alınması ile birlikte kurulu gücünü 1760 MW'a çıkarttı.

OMV Samsun Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş, Samsun’da inşa ettiği 896.69 MWm / 886.92 MWe lisans kapasitesine sahip doğal gaz kombine çevrim santralini 2013’te işletmeye almıştı.

BİLGİN ENERJİ OMV SAMSUN ELEKTRİK’İ SATIN ALDI

 
Önceki ve Sonraki Haberler