1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. OMV yeni Yönetim Kurulu üyesi atadı

OMV yeni Yönetim Kurulu üyesi atadı

Viyana merkezli enerji şirketi OMV, rafineri bölümünden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak Martijn A. van Koten'i atadı.

OMV yeni Yönetim Kurulu üyesi atadı

Enerji Günlüğü - Viyana merkezli enerji şirketi OMV, rafineri bölümünden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak Martijn A. van Koten'i atadı.

Avusturyalı petrol ve gaz şirketi OMV, rafineri bölümü için yeni Yönetim Kurulu üyesi atadı. OMV Aktiengesellschaft Denetim Kurulu, Martijn van Koten'i OMV Aktiengesellschaft'ın Arıtma bölümünden sorumlu yeni İcra Kurulu üyesi olarak atadı.

51 yaşındaki Koten Borealis AG'de Baz Kimyasallar ve Operasyonlardan sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu. Koten yeni görevini 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren üç yıllık bir süre için üstlenecek. Ayrıca görev süresi karşılıklı rızaya bağlı olarak iki yıl daha uzatılabilecek.

OMV Denetim Kurulu Başkanı Mark Garrett, rafineri işinde ve kimyasal operasyonlarında kapsamlı uluslararası deneyime sahip bir yönetici olarak Martijn van Koten'i bu yeni yönetim kurulu koltuğuna getirdikleri için mutlu olduğunu kaydetti.

OMV, Avrupa'da üç rafineri işletiyor ve ADNOC Rafineri ve ADNOC Global Trading’de % 15 hisseye sahip. Ayrıca OMV, on Avrupa ülkesinde yaklaşık 2.100 dolum istasyonu işletiyor. Avusturya ve Almanya'da da gaz depolama tesisleri işletiyor. Şirketin 2020 yılında toplam doğal gaz satış hacmi yaklaşık 164 TWh olarak gerçekleşti. 

Önceki ve Sonraki Haberler