1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. OPET ve Koç Üniversitesi nano teknolojik ürünler geliştirecek

OPET ve Koç Üniversitesi nano teknolojik ürünler geliştirecek

Enerji Günlüğü – OPET’in Koç Üniversitesi’nde kurduğu Opet Nanomalzemeler Araştırma Laboratuvarı’nda (KUNAL)katma değeri yüksek, teknolojik ürünler...

OPET ve Koç Üniversitesi nano teknolojik ürünler geliştirecek

Enerji Günlüğü – OPET’in Koç Üniversitesi’nde kurduğu Opet Nanomalzemeler Araştırma Laboratuvarı’nda (KUNAL)katma değeri yüksek, teknolojik ürünler geliştirilecek.

Koç Üniversitesi’nde düzenlenen törenle OPET ile Koç Üniversitesi arasında geniş kapsamlı bir işbirliği protokolü imzalandı. Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Umran İnan ve OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca tarafından imzalanan bu işbirliği kapsamında, OPET tarafından 1 milyon TL yatırım ile Koç Üniversitesi’nde kurulan Nanomalzemeler Araştırma Laboratuvarı(KUNAL) hizmete açıldı.

Bu laboratuvar, OPET’in müşteri memnuniyetini sınırsız kılma hedefleri doğrultusunda yenilikçi bir yaklaşımla yüksek teknolojili ürünler geliştirecek.

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İLİŞKİSİNDE TÜM ÜLKEYE ÖRNEK OLACAK

Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan törende yaptığı konuşmada, “OPET ile birlikte oluşturduğumuz araştırma geliştirme laboratuvarını açıyor olmaktan son derece heyecanlıyız. Üniversite-sanayi ilişkisinde tüm ülkeye örnek olacak bir çalışmaya imza attık. Bu laboratuvarda doktora ve yüksek lisans öğrencilerinin hem kendilerini hem de ülkemizi geliştirmek üzere birçok önemli çalışmalar yapacaklarına inanıyorum” dedi.

AKARYAKIT DAĞITIM SEKTÖRÜ AÇISINDAN FARKLILIKLAR YARATACAĞIZ

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca ise OPET’in müşteri memnuniyetine mutlak öncelik veren bir kuruluş olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Türkiye akaryakıt dağıtım sektörünün öncü markası OPET, “Kusursuza Yolculuk” sloganı ile müşteri memnuniyetini sınırsız kılmaya ve sektörünün öncü markası olmaya devam ediyor. Günümüzün küreselleşen rekabet ortamında, iş başarılarını teknolojik ve bilimsel gelişmelerle beslemek ve yenilikçi yaklaşımlarla geliştirmenin önemi kuşkusuz büyük önem taşıyor. Bu işbirliği OPET’in bu gelişmelere verdiği önemin ve bu konudaki kararlılığının da bir göstergesi. Enerji alanında nitelikli bilgi üretmenin ötesinde üretim teknolojilerinde fark oluşturabilecek nano teknolojik ürünlerin geliştirilmesi akademisyenlerin ve sanayinin işbirliği ile mümkün. Koç Üniversitesi ile yaptığımız bu işbirliği, hem OPET hem de akaryakıt dağıtım sektörü açısından farklılıklar yaratacak. Teknolojideki yeni buluşların, ar-ge projelerinin katma değeri yüksek ürünlere dönüşmesini sağlayacak olan bu laboratuvar, proje sonuçlarının sahada uygulanması, üretime geçmesi ve değer oluşturması açısından da önem taşıyor. Bu işbirliği ile geliştirilecek ve üretim teknolojilerinde fark yaratacak uygulamalar, şirketimizin rekabetçi bir üstünlük sağlamasına ve sürdürülebilirliğine de büyük katkı sağlayacak.”

Taraflar arasında karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak üzere öğretim üyelerinin de katılımıyla toplantı ve seminerler düzenlenirken, OPET çalışanları ile Koç Üniversitesi öğretim üyelerinin yer alacağı ortak projeler yapılabilecek.

LABORATUVARIN ÖZELLİKLERİ

Koç Üniversitesi Opet Nanomalzemeler Araştırma Laboratuvarı (KUNAL),çeşitli uygulamalara yönelik, boyutları nanometre mertebesinde olan malzemelerin araştırılması amacıyla kurulan yüksek teknolojili bir laboratuvar. Nanomalzemelerin sentezlenmesi ve analizi için kullanılan yüksek teknolojik cihazlar ile donatılan laboratuvar Avrupa’da ve dünyada olmayan ve gelişmiş özelliklerle donatılmış spectrofluorometre cihazını da bünyesinde bulundurmakta. Laboratuvarda hem görünür ışık bölgesinde hem de kızıl ötesi bölgede nanomalzemelerin ışıma, verimlilik ve yaşam süresi analizleri yapılabilmekte.KUNAL ülkemizde yüksek teknolojili nanomalzemenin üretilmesine olanak sağlayacak.

Önceki ve Sonraki Haberler