1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Ordu Altınordu’da doğalgazsız mahalle kalmadı

Ordu Altınordu’da doğalgazsız mahalle kalmadı

Enerji Günlüğü - Ordu’nun Altınordu ilçesinde, Kumbaşı Mahallesi’ne gaz arzı sağlanmasıyla birlikte, il merkezinde doğalgazsız mahalle kalmadı. Yaklaşık...

Ordu Altınordu’da doğalgazsız mahalle kalmadı

Enerji Günlüğü - Ordu’nun Altınordu ilçesinde, Kumbaşı Mahallesi’ne gaz arzı sağlanmasıyla birlikte, il merkezinde doğalgazsız mahalle kalmadı. 

Yaklaşık 80 bin abonenin doğalgaz erişiminin bulunduğu Ordu’da, Altınordu İlçesi, Kumbaşı Mahallesi’ne doğalgaz arzı sağlandı. 2 milyon lira değerinde yatırım yapılarak, yaklaşık 15 bin metre polietilen hat, 2 bin 500 metreden fazla bina bağlantı hattı kurulan Kumbaşı’nda, abonelik işlemlerini tamamlayanlar, bu kış doğalgaz konforuyla ısınmaya başlayacak. Kumbaşı Mahallesi’ne doğalgaz arzı sağlanmasıyla birlikte, merkezdeki tüm mahallelere doğalgaz ulaştırılmış oldu. Abonelik işlemlerini tamamlayan Kumbaşı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, 26 Kasım 2018 tarihinden itibaren doğalgaz kullanmaya başladı.

ÇALIŞMALARIMIZI HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYORUZ

Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan “Aksa Doğalgaz olarak bugün Türkiye’nin dört bir yanında; 27 il, 179 ilçe ve beldede faaliyet gösteriyor, her yıl daha fazla vatandaşımızı doğalgaz konforuyla buluşturabilmek için hız kesmeden çalışıyoruz. Ordu’da 2008 yılından beri kullanılan doğalgazı yaygınlaştırmak için de çalışmalarımız sürüyor; Fatsa’ya 2015, Ünye’ye 2017 yılında doğalgaz arzı sağladık. Bugün ilk gaz verme törenini gerçekleştirdiğimiz Kumbaşı Mahallesi’nin ise özel bir anlamı bulunuyor; Kumbaşı’yla birlikte, Ordu’nun merkez ilçesi olan Altınordu’da tüm mahallelere doğalgaz arzı sağlamış olduk” dedi.

5 YIL İÇİNDE 25 MİLYON TL YATIRIM

Ordu’da 2019 yıl sonuna kadar 5 milyon lira değerinde yatırım yapmayı hedeflediklerini söyleyen Aksa Doğalgaz Başkan Yardımcısı ve 1. Grup Genel Müdürü Alper Konyalı, bu yatırımla kurulacak 820 kilometre şebeke altyapısıyla 100 bin konuta eşdeğer aboneye doğalgaz arzı sağlamayı planladıklarını belirtti. Konyalı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ordu ili ve ilçelerinde önümüzdeki 5 yılda 25 milyon TL yatırım yapmayı planlıyoruz. Bu yatırımlar neticesinde, il merkezi ve ilçelerde doğrudan ve dolaylı olarak 500 milyon lira değerinde bir ekonomik büyüklük oluşacak. Bölgedeki istihdama ve ekonomik hareketliliğe katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler