1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Ordu otobüs terminali kendi elektriğini üretecek

Ordu otobüs terminali kendi elektriğini üretecek

Enerji Günlüğü - Ordu’nun, Altınordu ilçesinde yapılacak olan otobüs terminali güneşten yıllık 322 bin kWh elektrik üretecek.Ordu Büyükşehir Belediyesi...

Ordu otobüs terminali kendi elektriğini üretecek

Enerji Günlüğü - Ordu’nun, Altınordu ilçesinde yapılacak olan otobüs terminali güneşten yıllık 322 bin kWh elektrik üretecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde, çevre yolunun kenarında yapımına başlanan şehirlerarası otobüs terminalinin çatısına güneş panelleri entegre edilecek. Yapılacak olan güneş enerjisi santralinin yıllık 322 bin kWh elektrik üretmesi bekleniyor.

ISITMA VE SOĞUTMA DA SAĞLAYACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Altınordu Şehirler Arası Otobüs Terminalinde inşaat çalışmalarımız sürüyor. Şu an çalışmalarda yüzde 25 seviyesine geldik. Trafo binası ve giriş kulübesinin betonarme imalatı tamamlandı. Terminal 22 bin metrekarelik alan üzerine projelendirildi. Hayata geçireceğimiz proje, standardı yüksek güneş panelleri sistemiyle yıllık tahmini 322 bin kWh elektrik üretecek. Bu kapsamda güneş enerjisi sistemiyle kendi elektriğini üretecek, ısı pompasıyla da ısıtma ve soğutma sistemini sağlayacak çevre dostu bir bina olacak” şeklinde konuştu.

Enerji Günlüğü

Önceki ve Sonraki Haberler