1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Ortadoğu Elektrik Fuarı`na 98 Türk katılımcı

Ortadoğu Elektrik Fuarı`na 98 Türk katılımcı

Enerji Günlüğü - Türkiye’nin 2023 yılındaki 500 milyar dolarlık ihracat hedefine 45 milyar dolar ile katkı sağlamayı hedefleyen İstanbul Elektrik-Elektronik,...

Ortadoğu Elektrik Fuarı`na 98 Türk katılımcı

Enerji Günlüğü - Türkiye’nin 2023 yılındaki 500 milyar dolarlık ihracat hedefine 45 milyar dolar ile katkı sağlamayı hedefleyen İstanbul Elektrik-Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği (İEEMBİB), enerji sektörünün devlerini bir araya getirecek Middle East Electricity Fuarı’na ilk kez milli katılım organizasyonu düzenliyor. Enerji ve elektrik alanında Ortadoğu’nun en önemli fuar organizasyonu olan Middle East Electricity Fuarı, 17 - 19 Şubat 2013 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde gerçekleştirilecek. Fuarda, 45’i milli katılım olmak üzere toplam 98 Türk firması yer alacak. Türkiye, fuarın en yüksek ülke katılımlarından birini gerçekleştiriyor.

Middle East Electricity Fuarı’nda elektrik üretim ve dağıtım ekipmanları, kablolar, geri dönüşüm teknolojileri, yenilebilir enerji teknolojileri, ışık kontrol sistemleri, asansör sistemleri, klima, ısıtma, soğutma sistemleri, aydınlatma teknolojileri, hidroelektrik sistemler, izolatörler, sensörler ile jeneratörlerden transformatörlere kadar pek çok alanda gelişen elektrik üretim ve dağıtım ekipmanları sergilenecek. Fuarda sektörün önde gelen kablo üreticilerinin yanı sıra aydınlatma ekipmanları üreten firmalar da ürünlerini dünya genelindeki alıcılara ulaştırma imkânı bulacak.

İlk kez düzenledikleri milli katılım fuar organizasyonundan duydukları memnuniyeti dile getiren İEEMBİB Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, “Ülkemiz, sahip olduğu know-how ve son 30 yılda kat ettiği büyüme ile bu alanda oldukça iddialı. Sektörümüzde faaliyet gösteren binlerce firma; kaliteli üretime, yeni teknolojilere ve Ar-Ge’ye yatırım yapıyor. Ürün kalitemiz ve teknolojimizle Avrupa’nın üretim merkeziyiz. Avrupa’dan Kuzey Afrika ve Orta Asya’ya kadar pek çok ülkeye ihracat yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz ihracat rakamları doğrultusunda, ihracatımızı 2013 yılında 13 milyar doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. 2023 yılı hedefimiz olan 45 milyar dolarlık ihracata ulaşmak için ihracatımızı yıllık ortalama yüzde 11,5 oranında artırmamız gerekiyor. Tüm gücümüzle bu hedefe kilitlendik. Avrupa’nın ardından Ortadoğu, bu anlamda sektörümüz için önemli bir pazar. İlk kez milli katılım organizasyonu düzenlediğimiz Middle East Electricity Fuarı’nda Türkiye, en yüksek katılımı gerçekleştiren ülkelerden biri olarak dikkat çekiyor. Fuarda yer alacak firmalarımız, Ortadoğu’nun en büyük elektrik fuarında önemli iş bağlantılarına imza atacak.”

Önceki ve Sonraki Haberler