1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. OSB`lerin 2013 dağıtım tarifeleri bekleniyor...

OSB`lerin 2013 dağıtım tarifeleri bekleniyor...

Enerji Günlüğü - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), organize sanayi bölgelerinden (OSB), 2013'te kendi sınırları içinde uygulayacakları elektrik...

OSB`lerin 2013 dağıtım tarifeleri bekleniyor...

Enerji Günlüğü - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), organize sanayi bölgelerinden (OSB), 2013'te kendi sınırları içinde uygulayacakları elektrik tarifesi tekliflerini en geç bu ayın sonuna kadar ulaştırmalarını istedi.
EPDK tarafından yayımlanan duyuruda, OSB'lerin Elektrik Piyasası Faaliyetlerine İlişkin Yönetmeliğin 16'ncı maddesi hükmü gereği onaylı sınırları içerisinde yıllık olarak uygulayacakları dağıtım bedeli önerisini her yıl Ekim ayı sonuna kadar Kurul onayına sunmak zorunda oldukları hatırlatıldı. Söz konusu hüküm gereği, OSB'ler tarafından dağıtım bedeli tekliflerinin Kurum tarafından hazırlanan şablona uygun olarak ve teklife dayanak olan ayrıntılı gelir-gider tabloları ve diğer mali tablolar eşliğinde bu ayın sonuna kadar kuruma ulaştırılması istendi. Tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili kişilerce müştereken imzalı belgelerin ‘Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Tarifeler Dairesi Başkanlığı’na ve aynı zamanda excel formatındaki elektronik nüshalarının [email protected] adresine e-posta yoluyla gönderilmesi gerektiği belirtildi.
2013 yılı dağıtım bedeli teklifleri sunulurken önceki yıllarda yapılan uygulamalardan farklı olarak sanayi ve sanayi harici katılımcılar bazında farklı dağıtım bedeli tekliflerinin yapılabileceği hatırlatıldı. OSB’ler ihtiyaç duyulması halinde üretim tesisi sistem kullanım bedeli önerisinde de bulunabilecekler. Önceki yıllarda olduğu gibi OSB’lerin tüm katılımcılar için yalnızca tek terimli (TT), tüm katılımcılar için yalnızca çift terimli dağıtım bedeli (ÇT), OG-AG için tek terimli, AG için TT için ve OG için TT ve/veya ÇT gibi ayrımlara giderek dağıtım bedeli tekliflerini farklılaştırmaları da mümkün.

Önceki ve Sonraki Haberler