1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Osmangazi EDAŞ 13,5 milyon TL’lik atığı geri dönüştürdü 

Osmangazi EDAŞ 13,5 milyon TL’lik atığı geri dönüştürdü 

Osmangazi EDAŞ, atıkların ekonomiye kazandırılması amacıyla 26,6 ton atığın geri dönüşümünü sağladı.

Osmangazi EDAŞ 13,5 milyon TL’lik atığı geri dönüştürdü 

Enerji Günlüğü - Osmangazi EDAŞ, atıkların ekonomiye kazandırılması amacıyla 26,6 ton atığın geri dönüşümünü sağladı.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin (OEDAŞ) kaynakların, enerjinin daha verimli kullanılması ve atıkların milli ekonomiye kazandırılması amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

2020 yılında 24,7 ton tehlikesiz, 1.9 ton tehlikeli atığın geri dönüşümünü gerçekleştiren Osmangazi EDAŞ, bu sayede 13,5 milyon TL’yi ekonomiye geri kazandırdı. 2018 yılında yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında 6 bin ton değerlendirilebilir atığı  dönüştüren Osmangazi EDAŞ, toplamda 146,3 metreküp su, 2 milyon 259 bin kilovatsaat enerji tasarrufu sağladı, 326 bin kilogram sera gazı salınımını engelledi. Uygulama ile ekonomiye kazandırılan plastik ve kağıt atıklar ile yaklaşık 20 bin litre petrol tüketiminin önüne geçilmiş oldu.

Osmangazi EDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “2018’in Mart ayında başlattığımız sıfır atık yolculuğumuzda elde ettiğimiz sonuçlar ile atıkların ekonomiye geri kazandırılmasını sağladık. Ekonomimize ve doğamıza katkı sağlayacak projelerimize önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler