1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Osmangazi EDAŞ ve EPSAŞ’ın Zorlu'ya devri tamamlandı

Osmangazi EDAŞ ve EPSAŞ’ın Zorlu'ya devri tamamlandı

Günlüğü - Osmangazi EDAŞ ve EPSAŞ’ın Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ’ye devri işlemi tamamlandı.Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ, bağlı...

Osmangazi EDAŞ ve EPSAŞ’ın Zorlu'ya devri tamamlandı

Günlüğü - Osmangazi EDAŞ ve EPSAŞ’ın Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ’ye devri işlemi tamamlandı.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ, bağlı ortaklığı Zorlu Osmangazi Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ'nin paylarının tamamının 360 milyon dolar nakden ödenerek devralma sözleşmesine ilişkin kapanış protokolünü 2 Şubat 2017 tarihinde imzaladı. Böylece devir ile ilgili tüm işlemler tamamlanmış oldu. 

Şirketlerin devri ile ilgili imzaları Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu ve Yıldızlar SSS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yıldız atarken törene Yönetim Kurulu Üyeleri, Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül, Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak ve konuklar katıldı.

ENERJİ FAALİYETLERİMİZ ZENGİNLEŞECEK

Zorlu Enerji Grubu’nun çeyrek asırlık tecrübesini elektrik ticaretine taşımaktan mutluluk duyduklarını belirten Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak ise “Enerji alanındaki faaliyetlerimizi, elektrik üretimi, satışı ve ticaretindeki yenilikçi hizmetlerimizle zenginleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Zorlu Enerji Grubu, bu devralmayla birlikte Eskişehir, Bilecik, Uşak, Afyon ve Kütahya’yı içine alan ve Türkiye elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 4’ünü gerçekleştiren dağıtım bölgesinde 1,5 milyonu aşkın aboneye elektrik dağıtım hizmeti sunacak.

Santral kurulumu ve enerji üretiminden, elektrik ticareti ve doğal gaz dağıtımına kadar sektörün birçok temel alanında faaliyet gösteren Zorlu Enerji Grubu, sahip olduğu 6 doğal gaz, 7 hidroelektrik, 3 jeotermal ve 4 rüzgâr santralinden oluşan üretim portföyüyle toplam 991 MW kurulu güce sahip. Zorlu Enerji, Türkiye’de sahip olduğu 644 MW kurulu gücünün yüzde 73’ünü yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlıyor. Zorlu Enerji Grubu, GAZDAŞ şirketiyle Trakya ve Gaziantep bölgelerinde doğal gaz dağıtım hizmetini üstlenirken; Zorlu Elektrik şirketiyle de Türkiye genelindeki serbest tüketicilere elektrik satış hizmetini cazip avantajlar ve ihtiyaçlara yönelik oluşturduğu tarifelerle sunuyor.

ZORLU, OSMANGAZİ EDAŞ'IN YENİ SAHİBİ OLDU

Önceki ve Sonraki Haberler