1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Otokar İtalya’ya 29 elektrikli otobüs gönderecek

Otokar İtalya’ya 29 elektrikli otobüs gönderecek

Otokar’ın tasarladığı ve ürettiği e-Centro mikrobüsleri, İtalya'nın altı farklı şehrinde toplu taşımacılık alanında hizmet verecek.

Otokar İtalya’ya 29 elektrikli otobüs gönderecek

Enerji Günlüğü - Otokar'ın elektrikli mikrobüsleri İtalya yollarına çıkıyor. Şirket, 6 farklı şehirde toplu taşımacılıkta kullanılmak üzere 29 adetlik elektrikli e-Centro mikrobüs siparişi aldı.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, kendi tasarımı ve üretimi olan elektrikli araçlarıyla Avrupa pazarındaki büyümesini sürdürüyor. Müşteri ihtiyaç ve beklentilerine uygun olarak son teknolojilerle tasarlayıp ürettiği elektrikli araç ailesine sahip Otokar, İtalya'dan 29 adet elektrikli e-Centro mikrobüs siparişi aldı. 

İTALYA’NIN ALTI ŞEHRİNDE HİZMET VERECEK

Türk mühendislerin tasarladığı ve ürettiği e-Centro mikrobüsleri, İtalya'nın altı farklı şehrinde toplu taşımacılık alanında hizmet verecek.

Otokar'ın yeni elektrikli mikrobüsü e-Centro, önümüzdeki sene ilk olarak Roma caddelerinde hizmet vermeye başlayacak. 2024'ün ikinci yarısında ise Siracusa, Salerno, Reggio Calabria, Cagliari ve Palermo'da otobüs operatörleri Otokar konforuyla hizmet verecek.

TOPLU TAŞIMADA ELEKTRİKLİ ARAÇ DÖNEMİ

Otokar’ın Centro mikrobüsünün elektrikli modeli e-Centro, kompakt boyutlarıyla tarihi alanlar, dar sokaklı turistik şehirler ve sıfır emisyon bölgeleri için modern, çevreci ve ekonomik çözüm olarak ön plana çıkıyor. 6,6 metre uzunluğundaki e-Centro’nun 200 kW maksimum güç ve 1200 Nm maksimum torka sahip elektrikli motoru, en dik rampalarda bile performansından ödün vermiyor. Hafifliği ve yüksek manevra kabiliyeti ile dikkat çeken mikrobüs, düşük işletme maliyetleriyle verimli toplu taşıma hizmetine çözüm oluyor. 

“AVRUPA’DAKİ BAŞARIMIZI EV’LERİMİZLE SÜRDÜRECEĞİZ”

Otokar Ticari Araçlar Genel Müdür Yardımcısı Kerem Erman, sıfır emisyonlu araç ihracatlarının artarak devam edeceğini kaydederek, “Avrupa pazarındaki başarımızı, elektrikli araçlarımızla sürdürmeyi hedefliyoruz. 6,6 metre uzunluğundaki elektrikli mikrobüsümüz e-Centro başta olmak üzere, elektrikli otobüslerimiz toplam sahip olma maliyetlerinin yanı sıra performansı, geniş ve ferah iç hacimleri, hızlı şarj özellikleriyle konforlu bir toplu taşımacılık vadediyor” ifadelerini kullandı. 

Önceki ve Sonraki Haberler