1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Ovacık RES için halk toplantısı yapılacak

Ovacık RES için halk toplantısı yapılacak

Enerji Günlüğü - Çeşme Enerji tarafından Çeşme'de yapılması planlanan Ovacık RES projesi ile ilgili 01/03/2016 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı...

Ovacık RES için halk toplantısı yapılacak

Enerji Günlüğü - Çeşme Enerji tarafından Çeşme'de yapılması planlanan Ovacık RES projesi ile ilgili 01/03/2016 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü, iki gün önce Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci başlayan Ovacık RES projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyasının halkın görüşüne açıldığını duyurdu.

Açıklamada,projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla 01/03/2016 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenleneceği ve ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenlerin Bakanlık Merkezinde veya İZMİR Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilecekleri ifade edildi.

Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve İZMİR Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bilgi alınabilecek.

OVACIK RES ÇED SÜRECİ BAŞLADI

Önceki ve Sonraki Haberler