1. HABERLER

  2. PETROL

  3. OYAK ilk TotalEnergies’i Başakşehir’de açtı

OYAK ilk TotalEnergies’i Başakşehir’de açtı

Türkiye’de TotalEnergies’e dönüştürülen yeni nesil ilk istasyon olan Başakşehir Mehmetçik 2 No’lu Akaryakıt İstasyonu, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı tarafından işletilecek.

OYAK ilk TotalEnergies’i Başakşehir’de açtı

Enerji Günlüğü - OYAK Grubu Şirketleri bünyesinde hizmet veren Güzel Enerji’nin TOTAL İstasyonları markası, küresel faaliyetlerine paralel olarak TotalEnergies’e dönüşüyor. İstanbul’da açılan yeni nesil ilk TotalEnergies Başakşehir 2 istasyonu Mehmetçik Vakfı tarafından işletiliyor.

Küresel enerji devi Total’in lisansıyla Türkiye’de akaryakıt dağıtım hizmetleri sunan OYAK iştiraki Güzel Enerji, enerji istasyonlarda dönüşüm başlattı. İlk TotalEnergies istasyonu İstanbul Başakşehir’de devreye girtdi. İstasyonu Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı işletecek.

VERİMLİLİK VE HIZLI BÜYÜME 

OYAK Enerji Sektörü Grup Başkanı Yüksel Yılmaz istasyonun açılışında yaptığı konuşmada TOTAL İstasyonları ve M Oil markaları’nın 2020 yılı başında OYAK Grubu Şirketlerine dahil olduğunu hatırlatarak “Hemen devamında da tasarruf, verimlilik, karlılık ve hızlı büyümeye odaklanarak iki markamızı Güzel Enerji tüzel kişiliği adı altında birleştirdik” dedi.

GÜZEL, 917 İSTASYONA SAHİP

Bugün TOTAL ve M Oil bayi ağının toplam 917 istasyona ulaştığını kaydeden Yılmaz, “Son 1,5 yılda bu alanda fark yarattık ve devam ediyoruz. TOTAL İstanbul Havalimanı İstasyonumuzun, Avrupa’nın hizmet, kalite ve ölçek açısından en iyi TOTAL İstasyonu seçilmesi bunun en iyi örneklerinden biri oldu” diye konuştu.

BÜYÜK DÖNÜŞÜME ORTAK İMZA 

Yüksel Yılmaz, Güzel Enerji olarak büyük bir dönüşüme imza attıklarını belirterek Başakşehir Mehmetçik 2 No’lu Akaryakıt İstasyonu’nun TotalEnergies için değişimin başladığı nokta olacağını söyledi. Yılmaz, TotalEnergies istasyonunun hem TSK Mehmetçik Vakfı hem de TotalEnergies’in ortak ilk istasyonu olduğunun altını çizdi.

YENİ İSTASYONDA ENERJİNİN YENİ YÜZÜ

Güzel Enerji Akaryakıt Genel Müdürü Tolga Işıltan ise enerji endüstrisinin, azalan kaynakları ve hızla artan talebi yönetmek üzere dijitalleşme, yenilenebilir enerji ve düşük karbon odaklı döngüsel ekonomi modelleri üzerine kurulu yeni bir sistem inşa ettiğini söyledi. Işıltan şöyle konuştu:
“TOTAL İstasyonları’nın TotalEnergies’e dönüşümü ile birlikte istasyonumuz, temiz bir geleceği hedefleyen enerjinin yeni yüzünü temsil ediyor. Hedefimiz, yeni nesil TotalEnergies istasyonlarımızda sunduğumuz deneyimlerle, tüm misafirlerimizi evlerinde hissettirmek. Akaryakıt sektörüne ilkleri kazandırmaya devam edeceğiz. TotalEnergies ile yeni nesil enerji, daha iyi gelecek.”

MEHMETÇİK VAKFI GENEL MÜDÜRÜ ENGİN DURAK 

Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Engin Durak da “Başakşehir Mehmetçik 2 No’lu Akaryakıt İstasyonu, vakfımız ve akaryakıt sektörü için ilkleri barındırıyor. Kuruluş sürecinin her aşaması titizlikle planlanan, inşasının her detayına büyük özen gösterilen istasyonumuzla gurur duyuyoruz. Manevi yönü çok yüksek ve bir o kadar kıymetli olan TotalEnergies iş birliğini hayata geçirmekten çok mutluyuz. Bu yeni nesil istasyonun hem vakfımıza hem de milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.