1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Özbekistan Türkiye elektrik özelleştirme deneyimlerinden yararlanacak

Özbekistan Türkiye elektrik özelleştirme deneyimlerinden yararlanacak

Enerji Günlüğü - Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD) elektrik sektörünü özelleştirmeyi hedefleyen ve bu alanda Türk özel sektörünün deneyim ve önerilerinden...

Özbekistan Türkiye elektrik özelleştirme deneyimlerinden yararlanacak

Enerji Günlüğü - Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD) elektrik sektörünü özelleştirmeyi hedefleyen ve bu alanda Türk özel sektörünün deneyim ve önerilerinden yararlanmak isteyen Özbekistan enerji bürokrasinin üst düzey yöneticilerini ağırladı.

Türkiye elektrik piyasasının gelişimi hakkında bilgi almak üzere ülkemize gelen Özbek heyet, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere enerji sektöründeki kamu kurumları ile toplantılar gerçekleştirdi. Kamu kurumlarının yanı sıra özel sektörden de bilgi almak isteyen heyet, sektörde çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşu  Elektrik Üreticileri Derneği’ni ziyaret etti.

EÜD HEYETE SUNUM YAPTI

Heyetin başkanlığını yapan Uzbekenergo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jahongir Obidjonov, Özbekistan elektrik sektöründe başlatmayı hedefledikleri serbestleşme hedefi doğrultusunda, Türk özel sektörünün deneyim ve önerilerini Elektrik Üreticileri Derneği’nden dinlemek istediklerini vurguladı.

EÜD Başkanı Cem Aşık ve Dernek yöneticileri heyete yaptıkları sunumla, Türkiye elektrik piyasasının gelişimi ve mevcut durumunu aktararak özel sektörün deneyimlerini paylaştı.

Özbek heyet ise, EÜD’den aldıkları bilgilerin çok yararlı ve yol gösterici olduğunu belirtti ve EÜD’ü Özbekistan’da ağırlamaktan mutlu olacaklarını ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler