1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Özdemir: Elektriğe yüzde 8 zam gelebilir

Özdemir: Elektriğe yüzde 8 zam gelebilir

Enerji Günlüğü -Limak Holding Başkanı ve ELDER Genel Başkanı Nihat Özdemir, elektriğe 1 Ocak 2016’dan itibaren elektriğe yüzde 8 zam gelebileceğini...

Özdemir: Elektriğe yüzde 8 zam gelebilir

Enerji Günlüğü -Limak Holding Başkanı ve ELDER Genel Başkanı Nihat Özdemir, elektriğe 1 Ocak 2016’dan itibaren elektriğe yüzde 8 zam gelebileceğini söyledi.

NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Genel Başkanı Nihat Özdemir, 1 Ocak 2016’dan itibaren elektriğe zam gelebileceğini söyledi.

Nihat Özdemir, elektriğe yüzde 15-20 civarı zam yapılması gerektiğini fakat ilk etapta yüzde ancak 8 yapılabileceğini ifade etti.

TÜRK-RUS İLİŞKİLERİ NORMALE DÖNMELİ

Türkiye-Rusya gerilimini değerlendirerek, "Rusya ile ilişkilerimiz çok önemli, sınır komşusuyuz. Rusların Türkiye’de, bizim Rusya’da çok önemli yatırımlarımız var. Devam eden yatırımlarımız olduğu gibi, bundan sonra da Türk iş adamlarının hedef pazarlarından birisi" dedi. İki tarafın da gerilimi düşürücü adımlar atması gerektiğini söyleyen Özdemir, “İlişkilerimizin tekrar eski seviyesine gelmesini ben bir iş adamı olarak, bir yatırımcı olarak beklemekteyim” ifadesini kullandı.

Rusya’nın Türkiye’ye en çok turist gönderen ikinci ülke olduğunu belirten Özdemir, krizin Türkiye turizmini de etkileyeceğini anlattı.

Rusya’da yaptıkları Rostov Havalimanı inşaatının sürdüğünü ifade eden Özdemir, “Bizim yaptığımız sadece bir tanesi. Türk iş adamlarının hem yatırım olarak hem de taahhüt olarak Rusya’da çok önemli projeleri var. Onların da bizde projeleri, yatırımları var. Her iki tarafın bütün tabanları da bu gerilimin bir an önce söndürülmesi ve ilişkilerin eski seviyeye getirilmesini istiyor” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler