1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Palandöken: Kurdaki düşüş elektrik ve doğal gaza yansıtılmalı

Palandöken: Kurdaki düşüş elektrik ve doğal gaza yansıtılmalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, döviz kurlarındaki bariz düşüşün elektrik ve doğal gaz faturalarına yansıtılması gerektiğini söyledi.

Palandöken: Kurdaki düşüş elektrik ve doğal gaza yansıtılmalı

Enerji Günlüğü - TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, döviz kurlarındaki bariz düşüşün elektrik ve doğal gaz faturalarına yansıtılması gerektiğini söyledi.

Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, salgının etkilerinin halen devam ettiği ve havaların iyice soğuduğu bu günlerde, elektrik ve doğalgaz kullanımının arttığına dikkat çekerek, vatandaşı ve esnafı bir nebze de olsa hafifletmek için elektrik ve doğalgaza kayda değer bir kış indirimi yapılması gerektiğini söyledi. 

Palandöken, “Tam da döviz kurlarının düştüğü bu dönemde elektrik ve doğal gaza indirim yapılması kaçınılmaz. Elektrik ve doğalgaz fiyatlarında kayda değer bir indirim yapılması, bir yıldır iş yapamayan esnafımız ile işini kaybeden veya kısa çalışma ödeneği ile ayakta kalmaya çalışan milyonlarca vatandaşımıza yapılacak büyük bir destek olacaktır" dedi. 

Palandöken ayrıca, esnafın birikmiş elektrik ve doğal gaz borçların mutlaka ertelenmesi gerektiğini ve pandemi sona erinceye kadar elektrik ve doğal gaz faturalarındaki vergi, fon ve diğer kesintilerin kaldırılması gerektiğini kaydetti. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler