1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Petkim Başkanı'ndan açıklama

Petkim Başkanı'ndan açıklama

Petkim Petrokimya Holding AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vagif Aliyev, Aliağa yerleşkesinde açılan soruşturmanın faaliyetlerini etkilemediğini söyledi.

Petkim Başkanı'ndan açıklama

Enerji Günlüğü - Petkim Yönetim Kurulu Başkanı Vagif Aliyev Petkim Petrokimya Holding AŞ'nin Aliağa yerleşkesinde açılan soruşturmanın faaliyetlerini etkilemediğini açıkladı.

Petkim Yönetim Kurulu Başkanı Vagif Aliyev Petkim Petrokimya Holding AŞ'nin Aliağa yerleşkesinde soruşturma düzenlendiğine ilişkin haberler hakkında bir açıklama yaptı. Aliyev, "Bilinmesini isteriz ki bu gelişmelerin, Şirketimizin faaliyetlerine herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Yılın 365 günü bir an bile durmaksızın Türkiye için üretim sorumluluğu bilinci ile çalışan Petkim, faaliyetlerini olağan şekilde devam ettirmektedir." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de borsaya ilk kote olan şirketlerden olan Petkim'in 2016 yılı itibarı ile piyasa değeri 2,2 milyar dolar olduğunu ve 60'a yakın farklı türden hammadde ürünü üreten Petkim, Ege Bölgesi'nin en büyük ihracatçısı unvanı ile 50'den fazla ülkeye ihracat yaptığını belirten Aliyev, Petkim ürünlerinin Türkiye'de 6 bin KOBİ tarafından kullanıldığını ve doğrudan ve dolaylı olarak da 150 bin kişiye istihdam sağladığını kaydetti.

HÜKÜMETE GÜVEN TAM

Türkiye Cumhuriyeti hükümetine, ekonomisine ve istikrarına güvenlerinin tam olduğunu vurgulayan Aliyev, "Yaşanan süreçte, Türkiye'nin özel ve kamu sektöründeki pek çok kurum ve kuruluşunda yürütülen inceleme süreci kapsamında gerçekleştirilen bu ziyarette yönetim olarak emniyet güçlerine her türlü yardımı gösteriyoruz. Biz Petkim olarak bu memleket için çalışmaya devam edeceğiz ve hükümetimizle tam işbirliği içerisinde sürecin sonuçlandırılması için gereğini yapacağız." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler