1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Petkim: Grev yok, üretim devam ediyor

Petkim: Grev yok, üretim devam ediyor

Enerji Günlüğü - Petkim ve Petrol-İş Sendikası arasında 1 Ocak 2013 – 31 Aralık 2014 dönemini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde yasal...

Petkim: Grev yok, üretim devam ediyor

Enerji Günlüğü - Petkim ve Petrol-İş Sendikası arasında 1 Ocak 2013 – 31 Aralık 2014 dönemini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde yasal süre içerisinde anlaşmaya varılamadı. Petkim'den yapılan açıklamaya göre, arabuluculuk sürecinde de anlaşma sağlanmaması sebebiyle Yüksek Hakem Kurulu'na başvurma aşamasına gelindi. Açıklamada, "Bu süreçte şirketimiz grev yasağı kapsamında olup, tüm üretim faaliyetlerimiz aksamadan devam etmektedir" denildi.

  

Petrol-İş Sendikası, dün yaptığı açıklamada Petkim'de toplu iş sözleşme görüşmelerinin tıkandığını bildirmişti. Sendika, 1 Ocak 2013 – 31 Aralık 2014 dönemini kapsayacak olan Toplu İş Sözleşme görüşmelerinde tarafların anlaşamadığını ve 7 Mayıs 2013 tarihinde İzmir'de yapılan görüşmelerde işveren yetkililerin, daha önce verdikleri ücret zamlarında ısrarcı olup yeni bir artış önermeyince görüşmelerin tıkandığını bildirmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler