1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Petkim yeni yönetim kurulunu belirledi

Petkim yeni yönetim kurulunu belirledi

Enerji Günlüğü - Petkim eski Genel Müdürü Sadettin Korkut’un yerine İlhami Özşahin, yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Kenan Yavuz’un yerine...

Petkim yeni yönetim kurulunu belirledi

Enerji Günlüğü - Petkim eski Genel Müdürü Sadettin Korkut’un yerine İlhami Özşahin, yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Kenan Yavuz’un yerine Ertuğrul Altın atandı.

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. 6 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirdiği Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda boşalan yönetim kurulu üyeliklerine yapılan atamaları açıkladı.

Buna göre, TEAŞ’TA ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda çeşitli görevlerde bulunan İlhami Özşahin, Petkim Eski Genel Müdürü Sadettin Korkut’un yerine yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müşaviri olan Ertuğrul Altın, yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Kenan Yavuz’un yerine atandı.

ERTUĞRUL ALTIN KİMDİR? 

1967 yılında doğan Ertuğrul Altın, Yıldız Üniversitesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun oldu. Marmara Çağdaş Yönetim Teknikleri Vakfı-Maine Üniversitesi Yönetim Sertifika Programını (sekiz ay) tamamlayan Altın ayrıca, Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nde Master programını bitirdi.

İş hayatına 1990 yılında Aile Şirketinde başlayan Altın, 1996-2004 arası İGDAŞ’ta mühendis, uzman, şef, müdür ve son olarak Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 2004-2008 yılları arasında Çalık Grubunda Bursagaz Genel Müdürü olarak görev yapan Ertuğrul Altın, 2008-2009 yıllarında Serbest Danışmanlık yaptı ve “Dört Yılda Kalite Ödülüne, Bir Örnek Olay” kitabını kaleme aldı.

2009-2011 yıllarında Zorlu Grubunda Trakya Gaz ve Gazdaş Şirketlerinin Genel Müdürlüğü, 2011-2013 yılları arasında TANAP Genel Müdürlüğü yapan Ertuğrul Altın, SOCAR Türkiye adına müzakere sürecinde bulundu. 2014-2015 arasında SOCAR adına TANAP’ta Teknik Kontrat Komitesi Üyesi olarak çalışan Ertuğrul Altın, 2015 Kasım ayından bu yana Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığında Bakan Danışmanı olarak çalışıyordu. Evli ve iki çocuk babası Altın, iyi derece İngilizce biliyor. 

İLHAMİ ÖZŞAHİN KİMDİR?

1950 yılında Kastamonu’da doğan İlhami Özşahin, 1975 yılında İstanbul Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına, 1976 yılında Türkiye Elektrik Kurumu’nda (TEK) Sistem İşletme Mühendisi olarak başlayan Özşahin; 1995 yılında TEAŞ Yük dağıtım Dairesi Başkanı oldu, 2000 yılının sonunda TEAŞ Genel Müdürlüğü’ne Müşavir olarak atandı.

1995-2000 yılları arasında mevcut görevlerinin yanı sıra TEAŞ Çevre Dairesi Başkanlığı ile Fen Tetkik ve Verimlilik Dairesi Başkanlıkları görevlerini de yürüttü. 2002-2003 yıllarında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda Enerji Uzmanı olarak çalışan Özşahin, 2003 yılı Mart ayında Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğüne Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Altın 2009 yılında bu görevinden emekli oldu.

Çalışma hayatı boyunca birçok yurt içi ve yurt dışı kısa süreli eğitimlerinin yanı sıra Japonya’da Enerji Planlaması ve Koordinasyonu, İngiltere’de Enerji Yönetimi konularında da uzun süreli eğitimler alan Özşahin evli ve üç çocuk babası.

 

Önceki ve Sonraki Haberler