1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Petro Global Adana’da akaryakıt depolama tesisi kuracak

Petro Global Adana’da akaryakıt depolama tesisi kuracak

Petro Global Liman İşletmeciliği, Adana’nın Ceyhan ilçesinde 762 bin metreküp kapasiteli bir akaryakıt, LPG ve kimyasal madde depolama tesisi kuracak.

Petro Global Adana’da akaryakıt depolama tesisi kuracak

Enerji Günlüğü - Petro Global Liman İşletmeciliği, Adana’nın Ceyhan ilçesinde 762 bin metreküp kapasiteli bir akaryakıt, LPG ve kimyasal madde depolama tesisi kuracak.

Petro Global Liman İşletmeciliği ve Depolama Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Adana ili, Ceyhan ilçesinde “Gübre Üretimi, Akaryakıt Depolama Tesisi ve Liman Alanı Entegre Projesi” planlanıyor.

Yaklaşık 2 milyar lira değerindeki proje kapsamında 762.000 m3 kapasiteli (Sıvı depolama kapasitesi 687.000 m3, Gaz depolama kapasitesi 75.000 m3) akaryakıt, LPG ve kimyasal madde depolama tesisinin kurulması hedefleniyor. Faaliyet kapsamında 109 adet depolama tankı yer alacak. Faaliyet kapsamında ayrıca liman amaçlı dolgu alanı ile birlikte maksimum 120.000 DWT ağırlığındaki gemilerin yanaşabileceği ve yük elleçleme kapasitesi 5.000.000 ton/yıl olan liman alanının yapılması ve işletilmesi hedefleniyor. 

Ürünler tesise kara tankerleriyle ve planlanan limana gemiyle getirilerek depolama tanklarına transfer edilecek, yine kara tankerleri ve gemiye transfer edilerek ürünlerin satışı yapılacak.

Bunun dışında projede 15.360 ton yıl kapasiteli Granül Gübre Üretimi, Paketleme ve Depolama Tesisi’nin kurulması da planlanıyor. 

Enerji Günlüğü

Önceki ve Sonraki Haberler