1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Petrol Ofisi’nde yeni Genel Müdür Mehmet Abbasoğlu

Petrol Ofisi’nde yeni Genel Müdür Mehmet Abbasoğlu

Beş yıldır şirketin Genel Müdürlük koltuğunda oturan Selim Şiper, Yönetim Kurulu’na katıldı.

Petrol Ofisi’nde yeni Genel Müdür Mehmet Abbasoğlu

Enerji Günlüğü - Petrol Ofisi’nde genel müdürlük koltuğu 1 Eylül itibariyle el değiştirecek. Şirketten yapılan açıklamaya göre Selim Şiper 1 Eylül 2022 tarihi itibarı ile icra dışı göreve geçecek ve halen CFO olarak görevine devam etmekte olan Mehmet Abbasoğlu bu tarih itibarı ile yeni Genel Müdür olarak göreve başlayacak.

Görevi devralan Mehmet Abbasoğlu özellikle finans, telekomünikasyon ve enerji sektörlerini içeren otuz seneyi aşkın tecrübeye sahip bir isim. Vitol’e 2016 yılında Londra’da çalışmakta bulunduğu Société Générale firmasından katılan Abbasoğlu, Vitol’ün Petrol Ofisi’ni satın almasının ardından şirketin CFO’su olarak görevine devam etti. Mehmet Abbasoğlu, Petrol Ofisi ve Vitol’den önce Macquarie, J.P. Morgan ve Turkcell şirketlerinde üst düzey yönetici olarak çalışmıştı. Petrol Ofisi’ne katıldığı zamandan bu yana Mehmet Abbasoğlu finansal yeniden yapılanma ve dijitalleşme, bireysel kredi ve finansal teknoloji iştiraklerinin kurulması, enerji arzı çeşitliliği ve akaryakıt dışı servislerin geliştirilmesi gibi atılımların gerçekleşmesine önderlik etti.

Petrol Ofisi Yönetim Kurulu ve Vitol Yatırımlar Bölümü Başkanı Javed Ahmed atamayla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanı: 

“Selim Bey’e geçtiğimiz beş sene boyunca gösterdiği mükemmel liderliğinden dolayı minnet duyuyoruz.  Petrol Ofisi bu süre zarfında pazar liderliğini geliştirmiş ve hızlı büyüyen bir pazarda bulunmanın ve enerji dönüşüm sürecinin gereklerini başarıyla yerine getirmiştir. Kendisinin bu konuda olan birikiminden yönetim kurulu seviyesinde faydalanmaya devam edeceğimizden memnuniyet duyuyoruz.
Mehmet Bey’in de yeni göreve atanmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kendisinin yönetim ekibi ile Petrol Ofisi’nin gelişiminin yeni safhasında çalışacak olmaktan çok heyecanlıyız.”  

selim-siper-dikey.jpgBeş yıl boyunca görevini sürdürmüş olan Selim Şiper, bu süre zarfında Petrol Ofisi’nin marka değerinin artırılmasına ve Petrol Ofisi’nin sektör liderlik hüviyetinin perçinlenmesine liderlik etti. Petrol Ofisi’inin Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine devam edecek olan Şiper, aynı zamanda Vitol’ün Afrika dağıtım iştiraki olan Vivo Energy şirketinin de Yönetim Kurulu’na dahil olacak.

Önceki ve Sonraki Haberler