1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Peugeot Avrupa’daki tüm modellerini elektriklendirecek

Peugeot Avrupa’daki tüm modellerini elektriklendirecek

Fransız otomobil üreticisi Peugeot, 2 yıl içinde 5 yeni elektrikli araç pazara sunacak. 2025 yılında markanın tüm modellerinde tamamen elektrikli bir ürün seçeneği olacak.

Peugeot Avrupa’daki tüm modellerini elektriklendirecek

Enerji Günlüğü - 2030 yılına kadar Avrupa’da satılan Peugeot modellerinin tamamının tamamen elektrikli olması planlanıyor. 

Fransız otomobil üreticisi Peugeot, e-Lion Projesi kapsamında gerçekleştirdiği e-Lion Günü’nde markanın elektrikliye geçiş yolundaki iddialı hedeflerini ve stratejilerini açıkladı. Peugeot, e-Lion Projesi kapsamında sadece araçların elektrikli olması değil, tüm satış, pazarlama ve sürdürülebilirlik konularında markanın ilerleyeceği yola dair planlar da paylaşıldı. 

Buna göre, 2023 yılında Peugeot ürün gamındaki her model elektrik destekli olacakken, 2025 yılında markanın tüm modellerinde tamamen elektrikli bir ürün seçeneği olacak. 2030 yılına gelindiğindeyse Avrupa’da satılan Peugeot modellerinin tamamının tamamen elektrikli olması planlanıyor. 

5 YENİ ELEKTRİKLİ ARAÇ PAZARA SUNULACAK

Ayrıca marka önümüzdeki 2 yıl boyunca 5 yeni Peugeot modelinin lansmanı gerçekleştirecek. e-308 ile beraber Avrupa’nın ilk elektrikli station modeli e-308 SW, e-408, e-3008 ve e-5008, bu 5 modeli oluşturacak. Elektrikli 308 ve 308 SW, 115 kW (156 hp) güç üreten ve 400 km’nin üzerinde menzile (WLTP döngüsü) sahip yeni bir elektromotorla yollara çıkacak. Bu model, ortalama 12,7 kWsa enerji tüketimi ve segmentin en iyi verimlilik seviyesi ile çok iddialı bir seçenek olarak öne çıkıyor. 

“PROJE KRİTİK ÖNEME SAHİP”

Peugeot CEO’su Linda Jackson yaptığı açıklamada, “Net 0 karbon sadece üç kelimelik bir ifade değil. Bir zihniyet ve bir yaklaşım meselesi. Organizasyonlar kadar bireyler olarak hepimizin benimsemesi gereken bir yaklaşım. Aynı şekilde e-Lion Projesi de bir strateji ve sunum destesi değil. Bu proje, gerek bizler, gerekse de gelecek nesiller için kritik öneme sahip. Bu nedenle gerçekleştirmeye kendimizi adamış durumdayız” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler