1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. PMUM`da uygulanacak katılım ücretleri belirlendi

PMUM`da uygulanacak katılım ücretleri belirlendi

Enerji Günlüğü - Serbest tüketicilerle toptan satıcıların karşı karşıya geldiği elektrik piyasasındaki (Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi - PMUM) katılımcılardan...

PMUM`da uygulanacak katılım ücretleri belirlendi

Enerji Günlüğü - Serbest tüketicilerle toptan satıcıların karşı karşıya geldiği elektrik piyasasındaki (Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi - PMUM) katılımcılardan alınacak piyasa işletim ücretleri netleşti.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun(EPDK) kararına göre, Türkiye Elektrik İletim anonim Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren PMUM'daki katılımcılara uygulanacak piyasa işletim ücreti, faturanın kesildiği ay içinde sabit ve değişken bileşenler olarak yansıtılacak. İletim Ek Ücreti de dahil edilmiş aylık sabit bileşen her bir katılımcı için Gün Öncesi Piyasası için her 182 lira 51 kuruş, Dengeleme Güç Piyasası için 991 lira 38 kuruş, Dengesizliklerin Uzlaştırılması için 182 lira 51 kuruş olarak uygulanacak.
Yine İletim Ek Ücreti eklenmiş şekilde uygulanacak aylık değişken bileşen bedeli ise megawatsaat (MWh) başına Gün Öncesi Piyasası için 0.001850 TL, Dengeleme Güç Piyasası için 0.013218 TL, Dengesizliklerin Uzlaştırılması için 0.012243 TL olarak uygulanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler