1. HABERLER

  2. PETROL

  3. PO ve Chevron deniz yağlarında işbirliği yaptı

PO ve Chevron deniz yağlarında işbirliği yaptı

Enerji Günlüğü - Petrol Ofisi, Türkiye karasularında ticaret yapan veya boğazlardan transit geçen yerli ve yabancı gemiler için, Chevron markalı deniz...

PO ve Chevron deniz yağlarında işbirliği yaptı

Enerji Günlüğü - Petrol Ofisi, Türkiye karasularında ticaret yapan veya boğazlardan transit geçen yerli ve yabancı gemiler için, Chevron markalı deniz yağlarının üretimini gerçekleştirecek.

Petrol Ofisi, dünyanın önde gelen petrol ve madeni yağ şirketlerinden biri olan Chevron ile deniz yağları üretim ve tedariği konusunda önemli bir işbirliğine imza attı.

Anlaşma doğrultusunda, uluslararası yük ve yolcu gemileri, Türkiye bağlantılı gerçekleştirecekleri tüm seferlerde, Petrol Ofisi tarafından Türkiye’de üretilen Chevron deniz yağlarına, Petrol Ofisi’nin yaygın satış ağı sayesinde kolaylıkla ulaşabilecekler. Chevron markalı geliştirilmiş deniz yağlarının temin edilebilmesine imkân sağlayan bu işbirliği çerçevesinde, Chevron deniz yağlarının üretim, lojistik ve ikmal hizmetleri Türkiye’de ilk kez Petrol Ofisi tarafından gerçekleştiriliyor olacak.

Chevron Deniz Ürünleri Genel Müdürü, Pedro Cardenes, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Chevron, Türkiye’de ticaret yapan veya boğazlardan transit geçen yabancı gemiler de dâhil olmak üzere; Türkiye’deki bütün müşterilerine, Chevron’un deniz yağları ile ilgili tüm ürün ve hizmetlerini sunmak için Petrol Ofisi ile işbirliği gerçekleştirmekten büyük memnuniyet duymaktadır. Bu işbirliğinin sonucu olarak müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerimizi genişletmeyi heyecanla bekliyoruz”.

Petrol Ofisi Ticari Satışlar ve Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu ise “ Sektörün lideri olarak, önemli işbirliklerine imza atmaya, üstün kaliteli ürün ve hizmetlerimizle yenilikler sunmaya devam ediyoruz. Chevron ile gerçekleştirdiğimiz bu birliktelik Türkiye karasularında ticaret yapan veya boğazlardan transit geçen tüm yerli ve yabancı gemilerin Chevron ürünlerine kolaylıkla ulaşmalarına olanak tanıyacaktır. Bununla beraber, Chevron’un geniş ağı sayesinde dünya üzerinde 600’ün üstünde limanda, Türk armatörlerine ve gemi işletmecilerine de deniz yağlarını tedarik edebileceğiz. Chevron ile gerçekleştirdiğimiz bu önemli işbirliğinin her iki tarafa ve özellikle de müşterilerimize fayda sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler