1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Polat Enerji 23 MW’lık Karahisar RES kuracak

Polat Enerji 23 MW’lık Karahisar RES kuracak

Enerji Günlüğü - Polat Enerji ihalesini aldığı Afyonkarahisar ve Uşak il sınırları içinde kuracağı 23,4 MW’lık Karahisar Rüzgar Enerji Santrali...

Polat Enerji 23 MW’lık Karahisar RES kuracak

Enerji Günlüğü - Polat Enerji ihalesini aldığı Afyonkarahisar ve Uşak il sınırları içinde kuracağı 23,4 MW’lık Karahisar Rüzgar Enerji Santrali için çalışmalara başladı. 

Polat Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Afyonkarahisar İli ve Uşak İli sınırları içerisinde “Karahisar Rüzgâr Enerji Santrali Projesi”nin yapılıp işletilmesi planlanıyor. Türbinlerden sadece biri Uşak il sınırı içinde kalacak.

Yaklaşık 60 milyon lira yatırımla kurulacak olan santralde yıllık azami 81.900.000 kWh elektrik üretilebilecek. 1 adet şalt sahasının da planlandığı tesiste üretilen elektrik, 154 kV gerilim değerinde 1272 MCM iletkeni ile yaklaşık 5 km uzaklıkta yer alan 154 kV Batı RES Trafo Merkezi’ne bağlanarak enterkonnekte sisteme verilecek. 

Santralin inşaat çalışmalarının yaklaşık 9 ay sürmesi planlanıyor. Santralin inşaat aşamasında 20 kişi, işletme aşamasında ise 12 kişi çalıştırılacak.

740 MW’LIK RÜZGAR LİSANSI DAHA

 
Önceki ve Sonraki Haberler