1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Porsche ve Rimac güçlerini birleştirdi

Porsche ve Rimac güçlerini birleştirdi

Alman spor otomobil üreticisi  Porsche, Hırvatistan merkezli elektrikli spor otomobil üreticisi Rimac ile ortaklık kuracak.

Porsche ve Rimac güçlerini birleştirdi

Enerji Günlüğü - Alman spor otomobil üreticisi  Porsche, Hırvatistan merkezli elektrikli spor otomobil üreticisi Rimac ile ortaklık kuracak.

Hırvatistan merkezli elektrikli spor otomobil üreticisi Rimac, Alman Volkswagen çatısı altındaki spor otomobil üreticisi Bugatti'yle güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Volkswagen’in sahip olduğu Porsche aracılığıyla gerçekleştirilen işbirliği kapsamında, Rimac ile Volkswagen'in uber'e özel Bugatti markasını içeren bir ortak girişim oluşturulacak. 

Bugatti-Rimac olarak adlandırılacak yeni ortaklığın yılın dördüncü çeyreğinde bir hypercar imalatçısı olarak kurulması öngörülüyor. Bugatti Rimac, Mate Rimac tarafında yönetilecek. Yeni kurulacak şirkette Rimac'ın payı yüzde 55 ve Porsche'nin payı yüzde 45 olacak.

Porsche CEO'su Oliver Blume yaptığı açıklamada, Bugatti'nin hiper otomobil alanındaki güçlü uzmanlığını, Rimac'ın son derece umut verici elektrikli mobilite alanındaki muazzam yenilikçi gücüyle birleştirdiklerini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler